אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

בוב דילן משיחי?

בוב דילן, מגדולי זמרי הפולק-רוק, גויס לאחרונה על ידי היהודים המשיחיים לתעמולה מיסיונרית בטענה כי הוא "משלהם". אכן הוא כתב שירים ברוח האמונה המשיחית, הוא הזכיר את ישו, ואף הצטרף לכנסייה נוצרית אוונגליסטים, כאשר המיר את דתו והתנצר בשנת 1978.
ומה קרה מאז??
17/07/2011
בוב דילן והרב קונין מחב"ד לוס אנג'לס
בוב דילן והרב קונין מחב"ד לוס אנג'לס

עיון בדברים אלו, מעלה מספר נקודות מציקות:
ראשית, מעניין לראות כי יהודי שהתנצר בכנסייה נוצרית אוונגליסטית, מזוהה על-ידי היהודים המשיחיים כאחד משלהם. כאן רואים בבירור כי היהודים המשיחיים מודים בפה מלא, כי אמונתם אינה יהודית אלא נוצרית אוונגליסטית וכפי שטוענים כל מתנגדי הכת המשיחית.

נוסף לכך, התנצרותו של הזמר לא הביאה לו ברכה בנוגע לקריירה שלו, כי אם ההיפך הוא הנכון. בתחילה התלהב בוב דילן ורצה להביא אולי גם את הבשורה דרך המוזיקה והשירה שלו, ותוך שהוא מושפע מאמונתו הנוצרית החדשה, הוציא שני אלבומים בעלי אופי נוצרי לגמרי ושלישי שרובו כזה. הראשון הנחשב כמוצלח ביותר, זיכה אותו בפרס גראמי כזמר השנה, אולם האלבום השני, "Saved", לא זכה להצלחה מיוחדת בלשון המעטה. במשך סיבוב ההופעות שהתחיל בסתיו של שנת 1979 עד לאביב שנת 1980, דילן סירב לנגן מוזיקה "חילונית" ואף נשא "דרשות" מעל גבי הבמה. המהפך הדתי הקיצוני של דילן גרר תגובות של חוסר אמון מצד מעריצים רבים ומוזיקאים של התקופה. ג'ון לנון, לדוגמה, הקליט שיר בשם "Serve Yourself", פרודיה אתיאיסטית על שירו הנוצרי של דילן "Gotta Serve Somebody". לאחר "Saved" שנכשל, הוציא דילן אלבום נוסף, "Shot Of Love", שיצא באוגוסט 1981 שכשל אף יותר מקודמו.

ב-1983 הוציא דילן את אלבומו "Infidels", שזכה לביקורות טובות ולמעמד של אלבום זהב. אלבום זה ציין את שובו של דילן למוזיקה "חילונית", כאשר במקביל, באותה התקופה הפסיק דילן להטיף בהופעותיו. למרות זאת, המשיכו הנוצרים להתייחס לדילן כבני אמונתם היות והוא לא הכחיש בפומבי, בשירה או בכל דרך אחרת כי הוא נטש את אמונתו בישו, אך למרות זאת ב-1984, בראיון לטלוויזיה הצרפתית מצהיר דילן כי הוא אותו דילן משנת 66...

עדים נאמנים אומרים כי אנשי חב"ד גרמו לדילן לפקוח את העיניים לגבי האמונה הנוצרית שלו וכבר בשנת 1982, נראה דילן מסתובב בשכונת קראון הייטס - היכן ששוכן המרכז העולמי של התנועה, ושם למד על היהדות. לאחר מכן בתו נשאה את הזמר פיטר הימלמן, יהודי שומר מצוות המקורב לחב"ד. הם הופיעו ביחד בערב התרמה לחב"ד בשנת 1989, אולם כבר ב-1986 קרה דילן לתרום לתנועה:
"רציתי לומר שחב"ד הינה תנועה יקרה העוזרת לאנשים במצוקה. אם אתם יכולים לעזור לחב"ד לעזור לאחרים, ההופכים לקרבנות והנופלים בשקרים וברמאות לאלו שחזקים יותר מהם, תעשו את זה." לחצו כאן לצפיה בסרטון 
בעצם, בהודאתו זו מובן היטב שדילן מכוון על הצלתו מן המיסיון, בידי חב"ד ו"על הדרך" חושף את דעתו לגבי הדרכים העקלקלות של המיסיונרים.

מאז המשיך דילן את הקשר עם היהדות האורתודוקסית ובשנים האחרונות הוא נראה לעיתים תכופות מתפלל בבתי חב"ד.

כשנשאל דילן על ידי רוברט הילבורן, מה'לוס אנג'לס טיים' מדוע הפסיק לכתוב ולשיר שירים נוצריים בתום שלש שנים וחזר לשירה חילונית, ענה דילן בקצרה כדרכו: "טוב, ישו גם הטיף רק לשלש שנים..."

מכל זה עולה באופן ברור, כי בוב דילן אינו קשור ולא היה קשור בכל צורה ליהודים המשיחיים, או לקהילה משיחית כלשהי, למרות רצונם העז של היהודים המשיחיים לסלף עובדות ולהציגו כ"אחד משלהם". הוא נתפס על ידי מיסיונרים נוצרים אוונגליסטים, ולאחר תקופה קצרה של כמה שנים בודדות, הבין את טעותו ונטש אותם ואת אמונתם, חזר להאמין ביהדות האוטנטית. לכן, אגב, גם אנו לא נטען שהוא שייך ל-Xmessianic..

בוב דילן עטוף טלית ולובש תפילין לאחר חזרתו לחיק היהדות

הדפס