אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מי שלח לחברי הכנסת הדתיים את הברית החדשה?

הבוקר קיבלו חברי כנסת מהסיעות הדתיות, מעטפות ובהן ספר "הברית החדשה" אליו צורף מכתב בו מפרט השולח מדוע על הח"כ להצטרף לנצרות ולהשפיע על ציבור מאמיניו את האמונה בישו. "מטרתו של המכתב להסביר כיצד גם אתה יכול להימלט מן ההרס הקרב". ח"כ אורלב הגיש תלונה לקצין הכנסת.
29/06/2011
אחד העותקים של הברית החדשה שנשלח לח"כים על רקע כנסת ישראל
אחד העותקים של הברית החדשה שנשלח לח"כים על רקע כנסת ישראל

חברי הכנסת הדתיים, קיבלו הבוקר (ד') לביתם מעטפות כבדות.
 

בתוך המעטפה ציפה להם מספר עותקים של הברית החדשה ומכתב בן שבעה עמודים המסביר את הצורך להאמין בישו.
 
"כבוד הוא לי לכתוב לך, בהיותך מנהיג בעל השפעה של בני עמנו. אלוהים שם על לבי, כמעמסה, את האחריות לומר לך מסר חשוב בדאגה רבה לרווחתך האישית ולאנשים אשר תחת השפעתך כותב אני מכתב זה לך, על מנת שתבחן אותו בקפדנות." כותב אנדרו לואיס החתום על המכתב.
 
"מכתב זה מכיל נבואות ברורות מן הכתובים, המסבירות כיצד אתה, באופן אישי, יכול להימלט מן ההרס הקרוב…כלוט אשר נמלט מהרס סדום, ונח אשר נמלט מהמבול, מטרתו של מכתב זה היא להסביר כיצד גם אתה יכול להימלט מן ההרס הקרב."
 
למרבה ההפתעה, לואיס טוען כי ביום הדין, רובם של הנוצרים ימות: ""היהודים המשיחיים, ונוצרים-שנולדו-מחדש אחרים, אשר להם קשר אישי עם אלוהים, יילקחו על ידי אלוהים באותו האופן בו נלקח חנוך טרם החל המשפט." הוא כותב: "אין זה כולל את הכנסייה הקתולית, הכנסייה הרוסית אורתודוכסית או כל עובד אלילים אחר אותן הן התנ"ך והן הברית החדשה מגנים."
 
בהמשך מובאים פסוקי פורענות מהתנ"ך ופסוקי הצלה של ישו מהברית החדשה לחיזוק הטענה בצורך להכיר בישו, כמשיח וכאלוה. את הברית החדשה מגדיר כותב המכתב: "זהו ספר יהודי שנכתב בידי יהודים אודות יהודי שחי בארץ ישראל. והמחברים עצמם נהגו לבקר בקביעות בבית המקדש."
 
מיסיונר משיחי סידרתי
 
שם השולח, כפי שנכתב על המעטפה הוא אנדרו לואיס מקרית שמונה.
 
לפני כחודש דיווחנו באתר 'סרוגים' על הקמפיין המיסיונרי המתנהל בעיר, כשתושבי המקום מקבלים בתיבות הדואר, לעתים קרובות חומר הקורא להם להאמין בישו.
 
בעקבות הצפות תיבות הדואר בחומר מיסיונרי, פנה רב העיר, הרב צפניה דרורי, למשפטן בכיר כדי לבדוק דרכי פעולה נוספות מול התופעה הזאת.
 
מייעוץ משפטי שקיבל הרב, עולה אפשרות שאם כמה מאות מתושבי קריית שמונה יחתמו על עצומה ובה יתבעו באופן מפורש וחד משמעי שאינם מוכנים לקבל את דברי הדואר המיסיונרים, אזי יהיה אפשר למנוע את חלוקתם בתאי הדואר.
 
מצוידים בעצתו של המשפטן, פנו אנשיו של הרב דרורי להחתים תושבים על העצומה התובעת מדואר ישראל שלא להניח חומרים הללו בתיבות הדואר שלהם, מה שהביא להפסקת קבלת דברי הדואר.
 
האם בעקבות התסכול, מההפסד בזירה המקומית פנה אותו מיסיונר אל חברי הכנסת?
 
אחד מחברי הכנסת אליו נשלח המכתב הוא ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) שהגיב: "זהו ניסיון בזוי והזוי להשפיע על חברי כנסת. יש להבהיר לשולח כי עשה מעשה מגונה הראוי לגינוי"
 
"על המיסיונרים לדעת כי פעולתם היא עבירה על החוק ולכן אגיש תלונה לקצין הכנסת על פעולתם".

הדפס