אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

על יהודים ומשיחיים נפגעים בפיגועים

30/03/2011
צילום: יוסי פורמנסקי
צילום: יוסי פורמנסקי

בשבוע שעבר אירע פיגוע רצחני בירושלים בו נהרגה מרי גרדנר, אזרחית בריטניה ומשיחית באמונתה.
מחשבותינו הולכות עם בני משפחתה ותקוותנו כי ימצאו נחמה לאובדן יקירתם.


אין ולא היה לנו דבר מה נגדה ואנחנו עצובים שכך עלה בגורלה של מרי. מה שבכל זאת מביא אותי לכתוב את השורות הבאות היא קביעתו של צ'רלס קופ מ"וועד הפעולה למען היהדות המשיחית", מה-20 למאי 2002, בפקס ששיגר לגברת פרדה לינדסיי (אמו של גברת סורקו-רם, אשת ראש קהילת תפארת ישוע). גב' לינדסיי הביעה נכונות לפרסם את תוכן הפקס במגזין של Christ for the Nations מחודש יולי של אותה שנה (Vol. 55, n 4, p13).


"ממשיכים אנו להתפלא שאף לא מאמין אחד (בישו) נהרג, או נפצע באופן רציני במהלך פיגועי ההתאבדות ובמהלך הסכסוך הנוכחי..."


קביעתו של קופ מושרשת בתיאולוגיה המשיחית הדנה כל יהודי באשר הוא לכף חובה והמפרשת את כל צרותיו של עמנו כתוצאה טבעית  - ואולי אף מוצדקת – בשל דחייתנו וסירובנו לקבל את אלוהיהם המשיח. רק מי שאינו מאמין בישו נהרג. ומי שנושע בעולם הבא, גם נושע בעולם הזה, והוא המאמין המשתייך לאחת הקהילות המשיחיות. אולם במקום להאמין כי ישו מגן על חסידיו, הייתה אפשרות לחשוב כי מבחינה סטטיסטית, קבוצה המונה פחות מעשירית האחוז מאוכלוסיית ישראל, סיכוייה להפגע קלושים מאוד... אך לא אפסיים!


ונעבור לעובדות.. כמה חודשים ספורים לאחר פרסום דברי קופ במגזין של לינדסיי, ביום רביעי ה-5 למרץ 2003, בשעה 13:30 בצהריים, יצא אוטובוס "אגד" קו 37 עמוס מן התחנה המרכזית בחיפה, 40 דקות אחר כך, החריד פיצוץ עז את האזור. כעבור דקות ארוכות של אי-ודאות התבררה התמונה: מחבל מתאבד הפעיל חגורת נפץ והרג 15 בני אדם, בהם נערה משיחית בת 14.5 שאביה נמצא בקשרים אדוקים עם קופ.


ב-18/12/10 נמצאה המשיחית קיי סוזן וילסון, כפותה ודקורה, שרויה במצב נפשי קשה. למחרת בבוקר, אותרה גופת חברתה כריסטין לוקן, משיחית שעבדה בארגון מיסיונרי הנושא את השם "שליחות הכנסייה בקרב העם היהודי". שתיהן נפלו קרבן לחוליית מחבלים.


וכאן המקום לשאול: למה משיחיים המאמינים בישו נפגעים?? כאשר יהודים נפגעים, זה פשוט... מגיע להם!

כך ניתן גם להבין מקריאה בספר "מלך היהודים" מאת פ. טיינה, בהוצאת "קרן אחוה משיחית":
"אנו רואים איפוא, לפי כתבי הקודש, כי הכפירה באלוהותו של המשיח ואי רצון לתת לו את הכבוד, אשר אלוהים תובע למענו בכתובים, הן אחדות מהסיבות העיקריות לטרגדיה והסבל של העם היהודי."


גם ארנולד פרוכטנבאום, משיחי מארה"ב אמר בתוכנית רדיו מתומלל על ידי ארגונו כשאמר כי הסיבה הבסיסית לסבל היהודים נובעת מאי-ציותם לישו.


משמע שמדברי קופ, פרוכטנבאום ולפי הספרות המשיחית המחולקת לציבור, שאם עם ישראל היה מקבל את ישו הוא היה נגאל, או לפחות היה מפסיק לסבול. כך גם מובן שמי שמקבל את ישו באופן פרטי זוכה להגנה. אנו נוכחים כאן בתפיסה תיאולוגית קדומה, שכנסיות רבות דחו אותה בשאט נפש, אבל יהודים משיחיים עדיין דוגלים בה.


לכן מעניינים יותר דבריו של דוד שטרן בספרו "מניפסט יהודי משיחי" כאשר הוא כותב כי יש משיחיים המגלים תסמינים ניורוטיים המושכים אותם לכיוון של מה שהוא קורה "Anti-Jewishness" - ביטוי שנשאר די מתון לעומת עומק השנאה שהם יכולים לגלות לעיתים כלפי היהדות. להמחיש את טענותיו, שטרן מצטט מספרו של המומר משה מרגליות שהוא מגדיר כ"בושה", ספר המוצא לאור אף הוא על ידי "קרן אחוה משיחית".

 

על הפצת טיעונים אנטי-יהודים על-ידי כת היהודים המשיחיים ניתן לקרוא בכתבה הקודמת (לחצו כאן לכתבה)

הדפס