אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הגיבור המשיחי הצה"לי שלא היה

23/11/2010

מדינה קטנה ומוקפת אויבים היא ישראל. צבאה זוכה לאהדה ולהערצה רבה והנופלים במערכותיה ובפעילויותיה המבצעיות - אף בכאלו טעונות, הנגרמות מתקלות טכניות או מטעויות אנוש, נתפסים כגיבורים והם יקרים לנו מאוד. עד היום, נפלו למרבה הצער חיילים מכל קצוות החברה הישראלית: חילונים, דתיים, חרדים, דרוזים, צ'רקסים ואפילו מוסלמים.
כולם נחשבים לגיבורי חיל ולאנשים קדושים.


לאחרונה, מטוס F-16 של חיל האוויר התרסק במהלך טיסת אימון באזור מכתש רמון. לאחר סריקות נרחבות של כוחות ההצלה, נמצאו גופותיהם של שני אנשי הצוות, יהיה זכרם ברוך.


לאחר האירוע הטרגי, פרסם אתר האינטרנט של המגזין הנוצרי בבעלות משיחית "Israel Today" כי אחד ההרוגים היה חבר בכת היהודים המשיחיים. האתר המשיחי "ראש פינה פרוג'קט" - שבעבר פקפק בנאמנות מקורות המידע שלנו (ראה בקישור) – לא החמיץ את ההזדמנות לפרסם ולהציג את המשיחי הנהרג במילוי תפקידו להגנת המולדת כגיבור עדת המאמינים. ושוב טעו המשיחים, הפעם בניסיון לייצר גיבור צה"לי משיחי. (עדכון באתר Israel Today)


לא דובים ולא יער, לא משיחי ולא נושע...

אכן, לא נושע... כי לפי אמונת המשיחיים, רק מי שמאמין בישוע ונטבל בשם השילוש זוכה לעולם הבא. כך לדוגמה מובא באתר של ארגון מיסיונרי משיחי בירושלים: "אנחנו מאמינים כי חיי נצח בגן עדן הינם השכר לכל מי שמאמין וקיבל את המשיח... אנחנו מאמינים כי אלו שאינם מקבלים את המשיח נידונים להיות מרוחקים לנצח מן השכינה (God's presence), מה שהמקרא מגדיר כמוות שני." ובנוסחא קצרה יותר, המובאת ע"י הוצאה לאור של ספרות משיחית (שבעצם מתרגמת רק ספרות נוצרית ומתאימה אותה לקורא היהודי): "אנחנו מאמינים שהמאמין (בישו) נושע לנצח ושמי שמת בחוסר אמונה יאבד לנצח."
חלק מן המגיבים באתר של "Israel Today" הביעו תחילה את שמחתם שלפחות הרב-סרן היה מאמינים בישוע... כנראה שעכשיו הם עצובים על היותו כופר במשיחיותו ובאלוהותו של ישוע...


בהזדמנות זו, נזכיר את יחסיה הלא ברורים של כת היהודים המשיחיים לצבא.
אפשר להגדיר כתופעה חדשה, את הרצון של החברים בכת המשיחית לשרת בשורות צבא הגנה לישראל. בעבר, עד לא מזמן, בחרו משיחיים רבים לרדת מן הארץ ולהיטמע בקהילות נוצריות מחו"ל מאשר להתגייס ולשרת את מדינת היהודים: "אם עד לפני עשור העדיפו משיחיים רבים להימנע משירות צבאי, וחלקם אף ירדו מן הארץ לשם כך, היום אנו עדים למגמה הפוכה." כותבת רחלי סולומון במגזין משיחי 'כוון' (מס' 36, עמ' 8).


אמנם, עלינו לשאול מאיפה נובע פתאום הרצון לשרת? ונראה כי אחת הסיבות שמשיחיים משרתים בצה"ל, היא ללא ספק בכדי להטיף את אמונתם בקרב החיילים האחרים. ניתן להוכיח זאת בדבריה של מוריה פקס שראיינה עבור הביטאון המשיחי לנוער "מהפכה", את יובל שקד, שנקרא בצו 8 לשירות של חודש ברמאללה בקיץ 2002:
"הצבא זה אחד המקומות הטובים ביותר לבישור (הפצת האמונה המשיחית). כאשר 'תקועים' עשר שעות בתוך נגמ"ש ברחובות רמאללה, שיחות על אלוהים, מוות ושאר נושאים רוחניים חייבים להעלות. אני רוצה לעודד את כל החיילים: נצלו את האפשרויות שהצבא נותן לכם, אם זה בשמירות, נסיעות ארוכות וכד'."


גם ב"כוון" מחודש נובמבר 2003, היו קריאות לפעילות מיסיונרית משיחית בקרב חיילינו מצד אוליבר יהודה בחנה, ששירת כצלף בגדוד צנחנים.


בנוסף, בכתבה של רחלי סלומון המובאת לעיל, ניתן לקרוא את דבריה של נעמי, שעלתה מארה"ב בשנת 2002, והתגייסה: "היום לא כל כך קשה לבטא את האמונה בישוע בצבא. צריך להבין שיש הרבה חיילים, קצינים ומפקדים שמאוד פתוחים לשמוע על האמונה." בהמשך מובאים דבריו של משיחי נוסף, דניאל, המתכוון להתגייס בתקופה קרובה, וכבר הודיע על המטרתו המבצעית בצה"ל:  "יש לי קריאה לבשר".


יריב קפלן, יהודי משיחי בעברו שחזר לשורשיו היהודים האמיתיים ונטש את האמונה הנוצרית/משיחית, מסביר כי "צה"ל היה תמיד ועודנו בבת עינה של החברה הישראלית, ולכל אזרח ישנה פינה חמה בלב לחיילים. בעתות מלחמה מגויס העם כולו לתרום מזמנו וממרצו עבור רווחת החיילים ותומך בהם בכל דרך אפשרית. ב'שירותרום' הנערך מדי שנה, תורמים האזרחים מיליונים מכיסם עבור הצבא, ואת מעמדם של החיילים  בתודעת הציבור ניתן לסכם במילה אחת: גיבורים. על כן אין פלא שארגוני המיסיון משקיעים כמויות כסף אדירות ופועלים נמרצות על מנת ללכוד ברשתה חיילים ולנצר כמה שיותר מהם."


"חלק נכבד ממזימה זו", הוא מוסיף, "הינה הפעלת לחץ אדיר על צעירי הכת להתגייס לצה"ל ולהבליט את 'העובדה' שהמשיחיים, בניגוד לחרדים, נושאים בנטל הגנת המולדת ותורמים למדינה. אולם כמו תמיד עבור היהודים המשיחיים, רב הנסתר על הגלוי ושירות המדינה היווה רק תירוץ למגמה העיקרית: מיסיון בצבא..."


הטפה מיסיונרית לאמונה המשיחית בצה"ל אינה עולה בקנה אחד עם ערכים יהודיים, ציוניים, צה"ליים וישראליים.


בעבר אף התערב שר הביטחון יצחק רבין על מנת להעביר את ארי סורקו-רם, מטיף משיחי מתפקידו בשירות מילואים לאחר שנתגלה כי הוא פעל במסגרת שירות המילואים בהפצת אמונות נוצריות… באותה התקופה הוסבר בעיתונות כי נהג סורקו-רם להקהיל סביבו את המתנדבים ואת חיילי הבסיס ולהטיף נגד הדת והמדינה.

הדפס