אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מיהו יורם מזרחי? מורה נבוכים...

חבר צוות Xmessianic הכניס לאתר כתבה שפורסמה במעריב-Nrg על כך שעובד בכיר בעיריית ירושלים חשוד בהכאת אשתו וציין כי המדובר ביהודי משיחי למרות שהכתבה המקורית לא ציינה דבר אודות אמונתו של האיש.
אתר משיחי בשם 'ראש פינה פרוג'קט', נבוך, חבריה התחילו לחשוב כי חבר צוות Xmessianic התבלבל כנראה עם מזרחי אחר המנהל קהילה משיחית בתל-אביב.
24/10/2010
צילום: KENCHU
צילום: KENCHU

נראה כי צוות אתר Xmessianic מכיר יותר טוב את המשיחיים מאשר המשיחיים עצמם. כבר בחיפוש פשוט ב'גוגל' מוצאים ציטוט מאותו יורם מזרחי הלקוח מביטאון 'זאת הברית' של 'האגודה הארץ-ישראלית של היהודים המשיחיים' והמצוטט באתר האינטרנט של ארגון 'יד לאחים'.
 
על פי אותו ביטאון, השתתף יורם מזרחי בסמינר שנערך במסגרת האסיפה הכללית של האגודה הנ"ל, במושב המשיחי 'יד השמונה' ב-26 לינואר 2001, ושכותרתו הייתה: "זהותנו היהודית במשיח ישוע". שם הודה מזרחי כי מרבית הקהילות המשיחיות הנתמכות כספית על ידי גופים נוצריים מחו"ל מאמצים את הדוקטרינות של אותם הכנסיות הנוצריות – אולם הוא בוחר להתעלם, ביודעין או בלא יודעין, בעובדה שרוב הראשי קהילות קיבלו הכשרה של 'פסטור' באותם כנסיות וחלקם אף עובדים מטעמם, כפי שפרסמנו בעבר (לחצו כאן לרשימת ראשי קהילות המועסקים כמיסיונרים מטעם כנסיות שונות - הרשימה חלקית). מזרחי שגדל בסביבה מסורתית מוסיף משפט שלדעתי גם מסגיר את האופי המשיחי: "ברגע שאפסיק לחגוג את החגים ואגיד שמותר לאכול הכל, הם יגידו לי שאני לא יהודי, זה בטוח". כידוע שאין דבר מחייב פרט דברי ישוע.
 
נדמה לי כי יורם התחבר ל'קהילת השה על הר ציון' של האחים של-השה-ברגר הנאמנים לאמנת טורונטו, אולם הכרתי אותו בדרך בית-לחם בירושלים במבנה ששימש בעבר לקהילה בשם 'ברית עולם' מיסודם של שמואל סורן ובארי סיגל, ובו התבצעה פעילות מיסיונרית עניפה עד לשנים האחרונות ע"י 'קהילת ירושלים - בית גאולה' ברשותו של מנו קלישר (המשמש כמיסיונר עבור ארגון נוצרי מארה"ב).

 
בנוסף, טוענים חברי 'ראש פינה פרוג'קט', ואני מסכים חלקית איתם, כי בוריס, כותב הידיעה באתרנו, הגזים כאשר קבע כי מעשה מזרחי מראה על רמת המוסריות של היהודים המשיחיים. ברור כי עקרונית היהודים המשיחיים מתנגדים לאלימות וכי המדובר במעשה חריג שאינו עולה בקנה אחד עם האמונה המשיחית. אולם במשפט זה רצה להגיד בוריס שאנשים שלכאורה הוטבלו ו"נולדו מחדש" נשארים אותו דבר כפי שהיו לפני זה. ואכן אלימות במשפחה גם קיימת אצל יהודים המשיחיים, הטרדות ובגידות גם כן (ואולי נזכיר בהקשר זה את התפרקותה של קהילה מסוימת בירושלים טרם גירושיו של ראש הקהילה), כמו רמאויות ומעשים שפלים אחרים. וכפי שמצהירים דוברי התנועה למיניהם, "המשיחיים הינם אנשים כמו כולם"... אכן, הם כמו כולם ובכל עדר ישנם גם כבשות שחורות.

 

על הדיווח על יורם מזרחי כחשוד בתקיפת אישתו : לחצו כאן

על הדיווח של ראש פינה פרוג'קט: לחצו כאן

הדפס