אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

שורפים ספרים...

שריפת ספרים, (biblioclasm או libricide) היא פעולה של הרס, הנערכת בדרך כלל בטקסיות. בשריפה מושמדים ספרים, חומר כתוב אחר או דברי תקשורת. בעידן המודרני, גם תקליטים, קלטות וידאו, תקליטורים וכדומה נשרפים אף הם בטקסיות. ההצתה או לחילופין הגריסה, נעשית בדרך כלל בפומבי ומונעת מהתנגדות מוסרית, דתית או פוליטית לחומר המושמד.
15/09/2010
פרסום משיחי - "דוגמא טובה מאוד עבורנו להיום"
פרסום משיחי - "דוגמא טובה מאוד עבורנו להיום"

בימים אחרונים דיווחה התקשורת על הפרובוקציה של משיחיים מטקסס (ארה"ב) שתכננו לשרוף ספרי הקוראן לציון יום השנה לפיגוע הרצחני שביצע ארגון הטרור אל-קאעידה בו נשפו 2863 בני אדם ב-11 בספטמבר 2001.

על המנהיג המשיחי הופעל לחץ כבד מכיוונים שונים בכדי שיבטל את תוכניתו, עד כדי כך שאפילו נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התייחס לסוגיה בראיון שהעניק לטלוויזיה ואמר כי שריפת ספרי הקוראן מנוגדת באופן מוחלט לערכים האמריקאיים: "המדינה הזאת הוקמה על בסיס החירות והסובלנות הדתית", ובנוסף הסביר כי, לטענתו, מעשיו של המשיחיים האלה מעודדים טרור.

שריפת ספרים אחרת שזכתה לפרסום רב וברמה עולמית, התבצעה לפני כשנתיים בישראל כאשר עוזי אהרן, סגן ראש עיריית אור יהודה מטעם ש"ס, אסף חומר מיסיון משיחי שחולק בעירו ושרף אותו בפומביות בעזרת כמה נערים חרדים. אף אחד לא ציפה שעסקן חרדי באור יהודה יגיב בפחות התלהמות לנוכח חלוקת חומר כזה. הבעיה הייתה כי בתוך אותו חומר מיסיונרי היו גם כמה עותקים של הברית החדשה, ספר קדוש עבור רבבות נוצרים בעולם...

כאן הסיתו דווקא המשיחים נגד שריפת הספרים ואף דרשו להעמיד לדין את מבצעיה. משיחי אחר אף ציטט את היינריך היינה: "במקום בו שורפים ספרים ישרפו בני-אדם"... בקיצור המעשה עזר -מבחינה תקשורתית לפחות- למשיחיים על מנת לטפח את מיתוס הרדיפה המשיחית והנוירוזות הפרנואידיות האחרות שלהם.

לדעתי, שריפת הספרים לא רק הייתה טעות או פשע או איך שרוצים לכנות את זה... אלא חטא בפני אלוקים. היהודים מצווים בתורה שלא להתנהג כפי שהגויים מתנהגים - "ובחקותיהם לא תלכו" (ויקרא י"ח ג) – ושריפת ספרים הינה מנהג נוצרי עתיק, שנהגו בו כבר בימי השליחים:
"וְרַבִּים מִן־הַמַּאֲמִינִים בָּאוּ וַיִּתְוַדּוּ וַיּוֹדִיעוּ אֶת־אֲשֶׁר עָשׂוֹּ... הֵבִיאוּ אֶת־סִפְרֵיהֶם וַיִּשְׂרְפוּם בָּאֵשׁ לְעֵינֵי כֹל" (מעשי השליחים 19,18-19)
ומאז מסורת נוצרית משיחית לשרוף ספרים שאינם עולים בקנה אחד עם השקפתם. כך בעידן המודרני, שרפו משיחיים ספרי 'הרי פוטר', את 'צופן דה וינצ'י', ואפילו דיסקים של להקת 'הביטלס' כאשר ג'ון לנון התבטא כי הלהקה כבר יותר מפורסמת מאשר ישו עצמו...

מיותר לציין כי בקהילה המשיחית אליה השתייכתי, נהגו ההורים לאסור על ילדיהם לקראו את 'סינדרלה', 'שלגיה', 'הקוסם מארץ עוץ' וכל ספר בדיוני אחר שבו הוזכרו מגיה, כישוף, פיות, וכל מה שהוגדר כ"אנטי-מקראי" ואף "שטני".

מכל הספרים הנשרפים ע"י משיחיים למיניהם, יש כנראה עדיפות עליונה על ספרי הברית החדשה. ההיסטוריה מלאה מאירועים בהם קתולים שרפו תרגומים של פרוטסטנטים, ופרוטסטנטים של קתולים (כולל גם תרגומי של הברית הישנה – התנ"ך). אולם מי שחושב כי מדובר באירועים המשתייכים לעידן מן העבר טועה, ולדוגמה:
- בשנות ה-50, מדוכן ההטפה, שרף ראש קהילה משיחית מדרום ארה"ב, עותק של ה-Revised Standard Version ושלח את האפר למוציאה לאור.

- באוגוסט 2003, שני משיחיים ממישיגן (ארה"ב) ארגנו שריפת ספרי "הרי פוטר". במהלך הטכס, גם נשרף תקליטורים של מוזיקה "שטנית" (ראפ, רוק...), וכמובן עותק של הברית החדשה בתרגום לא מורשה בקהילתם.

- מארק גריזרד, העומד בראש כנסייה משיחית בקנטון שבמדינת קרוליינה (ארה"ב), מקבל אך ורק את הברית החדשה בתרגום הידוע של המלך ג'יימס. בליל כל הקדושים בשנת 2009, החליט גריזרד לשרוף את כל התרגומים האחרים של הברית החדשה הנתפסים כ"ספרי כפירה".

יצוין כי גם כאשר נחשף שחיילים אמריקנים משיחיים המשרתים באפגניסטן, החזיקו בספרי הברית החדשה מתורגמים לשפות מקומיות, החרים הפנטגון את הספרים והחליט לשרוף אותם – וכך עשה בפועל. המעשה שקרה אף הוא ב-2008 עבר בשקט יחסית לסערה שעוררו המשיחיים בישראל כתוצאת האוטו-דה-פה של אהרן.

בינתיים התעמולה האנטי-ישראלית והאנטישמית ממשיכה לחגוג בזכות הספין התקשורתי שהם דאגו להפיץ.

הדפס