אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

פרנויה, אלימות ושקרים - המיסיונרים בשטח

במסגרת הקמפיין הנרחב שעורך כעת ארגון המיסיונרי "יהודים למען ישוע" באזור השרון, הכו שניים מהם, בחור-ישיבה אותו חשבו כאחד מ"פעילי" ארגון 'יד-לאחים' ● "הגעתי לבית-הרפואה כשכל גופי דואב וכואב כאבי תופת בידיים, ברגליים, בחזה, בבטן, בכתפיים ובראש", סיפר ● "אני חושש לחיי. הם הבטיחו שעוד נפגש", הוסיף ● המיסיונרים המכים נשלחו למעצר-בית
25/05/2010
המיסיונרים הנכשלים במצוות משיחם ואלוהם - "אֶהֱבוּ אֶת־אֹיְבֵיכֶם וְהֵיטִיבוּ" (לוקס 6:35)
המיסיונרים הנכשלים במצוות משיחם ואלוהם - "אֶהֱבוּ אֶת־אֹיְבֵיכֶם וְהֵיטִיבוּ" (לוקס 6:35)

דני (שם בדוי), בחור-הישיבה, בן 21, שצעד מתחנת האוטובוס בצומת רעננה לעבר ביתו, רצה רק לפגוש את משפחתו לאחר שהות ממושכת בישיבה בה הוא לומד.

בצומת עמדו מיסיונרים המייצגים אחד מן הענפים של כת היהודים המשיחיים, מחזיקים בשלטים, מחלקים פליירים, ומשוחחים עם עוברי אורח. מיסיונרים אלה, הינם חלק מזערי מעשרות מיסיונרים שפשטו לאחרונה על איזור השרון למסע הטפה נרחב, במסגרת פרויקט ענק שעלותו 40,000 מיליון שקלים, לא פחות.

לפתע, רצו לעבר דני שנים מן המיסיונרים המשיחיים שעמדו באזור הצומת, קפצו אליו, הפילו אותו על הרצפה והחלו להכות בו. השניים, עולה ממדינות חבר העמים ותייר ממוצא אסיאתי בעל אזרחות הולנדית שהגיע הנה במסווה של טיול, חשבו שהבחור קשור לפעילי ארגון 'יד-לאחים'. אין זו הפעם הראשונה בה נטיעותיהם הפרנואידיות של חברים בכת היהודים המשיחיים גורמות להם לפעול באלימות. יצוין כי תחושת הרדיפה מאפיינת חברים בכתות רבות ונובעת מהפחדה שמקיימים מנהיגיהן על מאמיניהם כחלק מהתהליך אותו הכת מעבירה על מנת לנטרל התנגדויות (הפחד ומשול).

בחור הישיבה משחזר את המקרה המזעזע, נימה של רעד נשמעה בקולו: "ירדתי מהאוטובוס בצומת רעננה וראיתי אנשים עם שלטים עם כיתובים על ישו. כשהם ראו אותי, הם רצו לכיווני. לא הבנתי למה הם עושים את זה וברחתי מהם, כששניהם בעקבותיי. במהלך המרדף הם צעקו לעברי 'דוס, דוס'. לבסוף, נגמר לי הכוח והם תפסו אותי ונתנו לי מכות רצח. לאחד שניסה להתערב, הם אמרו, ברוב חוצפתם, כי באותו בוקר תקפתי קשישה שקשורה לפעילותם..."

"שני המיסיונרים, הוא ממשיך, ניסו לתלוש את ידיי. כל אחד מהם תפס יד אחרת והם עיקמו אותה מאחורי הגב, אחר-כך הגיע מישהו וצילם. שמחתי שלפחות יהיה תיעוד ממה שהם עושים לי..."

שכנים ששמעו את זעקות השבר של דני הזמינו משטרה. זו הגיעה ולקחה את שני התוקפים לחקירה, כשבסופה נאסר עליהם לצאת מביתם לחמשה ימים. "הגעתי לבית-הרפואה כשכל גופי דואב וכואב כאבי תופת בידיים, ברגליים, בחזה, בבטן, בכתפיים ובראש".

דני הובהל לבית הרפואה הקרוב, שם שהה עד שעות הבוקר שלמחרת, כשבמהלכן עבר בדיקות מקיפות. למרבה הנס, הוא לא נפגע באבריו הפנימיים, אך גופו מלא במכות יבשות וכואבות.

דני שאינו מכיר את טבעם של אנשי הכת, חושש לחייו, ולטענתו לו סיבה טובה לכך: "אחרי שהמשטרה הגיעה ניגשו אלי מיסיונרים אחרים, צילמו אותי והבטיחו לי שעוד נפגש."

"איך יתכן שיגיעו לישראל תיירים במסווה של נופש, יתנו מכות ויעברו על החוקים מבלי שאף אחד ימנע זאת מהם"? הוא תוהה בצער. "אחרי שבועיים, המיסיונרים האלימים חוזרים למאורות שלהם בחוץ-לארץ, ומשאירים כאן בארץ נשמות וגופים מוכים וחבולים. זו הפקרות!"

לנו נשאר רק לקוות כי משטרת ישראל תמצה את הדין נגד התוקפים האלימים וכי יוגשו כתבי אישום נגדם.

הדפס