אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

היהודי המשיחי שרצח רופא הפלות למאסר עולם: 'צייתי לחוק אלוהי'

היהודי המשיחי סקוט רודר ראה בד"ר ג'ורג' טילר רוצח, והחליט ליטול את חייו כדי למנוע ממנו "לבתר תינוקות תמימים".
משפחת הנרצח: "מקווים שהעונש החמור ירתיע אחרים"
3/04/2010
היהודי המשיחי הרוצח (מימין) והרופא הנרצח (משמאל)
היהודי המשיחי הרוצח (מימין) והרופא הנרצח (משמאל)

 גבר שהורשע ברצח אחד מהרופאים היחידים בארצות הברית שביצעו הפלות בשלבי היריון מתקדמים נידון שלשום (יום ה') למאסר עולם. סקוט רודר, שרצח את ד"ר ג'ורג' טילר בחודש מאי אשתקד, אמר בדיון שבו הוקרא גזר דינו כי הוא בחר "לציית לחוק האלוהי" בניסיון להציל תינוקות. (לדיווח אודות הרצח ומעצרו של המשיחי, לחצו כאן)

רודר בן ה-52 יבלה ככל הנראה את שארית ימיו מאחורי הסורגים, משום שהעונש שנגזר עליו - מאסר עולם ללא אפשרות חנינה למשך 50 שנה - הוא העונש החמור ביותר לפי חוקי מדינת קנזס, שבה אירע הרצח. הוא היה ידוע בשנאתו לתומכי ומבצעי הפלות, והתריע על כוונתו לפעול כמה פעמים. בדיון בבית המשפט שלשום הוא שב והגן על מעשיו, ואמר כי מנע מטילר "לבתר תינוקות תמימים". למאסרו של טילר התווספה שנה נוספת בגין תקיפה אלימה ואיומים על שניים מעובדי הכנסייה שבה רצח את הרופא.

עורך-דין מטעם משפחתו של טילר אמר כי הוא מקווה שהעונש הכבד ירתיע פעילים קיצונים נגד הפלות ויפחית את מספר התקיפות האלימות של רופאים כמו טילר. אלמנתו ג'ין ישבה באולם בעת הקראת גזר הדין ובכתה. "אנו יכולים רק לקוות שאלו שזוממים לרצוח רופאים שמבצעים הפלות יירתעו מהעונש", מסרה המשפחה בהודעה. "יש לעשות כל מה שניתן כדי שהאדם הזה לא ימשיך לעודד שנאה ואלימות מבין כותלי הכלא".

טילר עורר את זעמם של מתנגדים להפלות במשך כמה עשרות שנים. המרפאה המיוחדת שניהל היא אחת מתוך שלוש בכל רחבי ארצות הברית, שם התבצעו הפלות גם אחרי השבוע ה-21 של ההריון, אז נחשב העובר לבר-קימא. במהלך עשרים השנה האחרונות, הפגינו מול המרפאה באופן כמעט יומיומי פעילים משיחיים נגד הפלות וטילר עצמו כבר הותקף פעמיים בעבר.

הדיון ביום חמישי איפשר לרודר להגן על מעשיו באריכות, דבר שנמנע ממנו עד כה, מחשש שהמשפט יעורר דיון ציבורי בסוגיית חוקיותן של הפלות. הוא ניצל את ההזדמנות עד תום, האשים את השופט בצביעות ואמר כי "האל ינקום כל טיפה של דם תמים שנשפך". בעת שנלקח מהאולם כשהוא כבול באזיקים, הספיק לצעוק כי "דם תינוקות מכתים את ידיכם".

הדפס