אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

האם יהודים-משיחיים סייעו לרצח מבצע הפלות?

ה-FBI חוקר חברי כת נוצרית שבראשה עמד חשוד ברצח רופא שביצע הפלות * חברי הכת נהגו להתאסף בכל שבת כדי ללמוד מקרא (תנ"ך וברית חדשה) וכינו עצמם "יהודים משיחיים"
1/09/2009
רודר, המשיחי החשוד ברצח
רודר, המשיחי החשוד ברצח

ה-FBI חוקר את מעורבותה של כת נוצרית המכונה "יהודים-משיחיים" ברצח רופא מבצע הפלות, ג'ורג' טילר. החשוד ברצח הרופא ב-31 במאי השנה, סקוט רודר, וקבוצתו נהגו להתכנס אחת לשבוע בשבתות כדי לאכול וללמוד מיקרא. אחד מפרקליטי ההגנה, מיכאל קליימן, שנהג אף הוא לארח את הקבוצה בביתו, יצא בטיעונים לחפותם וטען שהם היו רק "קבוצה של אנשים שהתאספו יחד כדי לאכול ספגטי ולדבר על פילוסופיה".

 

חברי הכת מתייחסים לעצמם כאל יהודים ומאמינים שישו הוא אלוהים שיתגלה כמשיח. על פי ההלכה, רובם של חברי הקהילה כלל אינם יהודים. בראיון שנערך עמו לאחרונה, אמר רודר כי הפך למאמין בשנת 1992 וחזר ל"שורשיו היהודיים". עוד אמר שהעדיף ללמוד תורה דרך קבוצת הלימוד הפרטית בכדי לא לתמוך בארגונים דתיים המוכרים על ידי המדינה לצורכי מס.

 

לפני שהקימו קבוצה פרטית, נהגו חברי הכת להיפגש בבית התפילה המשיחי "אור העולם" באוברלנד פארק (קנזס), אולם עזבו בגלל חילוקי דעות. ראש הקהילה, שמואל וולקנפלד, המכונה "רב" - זאת למרות שכמו כל "רב משיחי" אחר לעולם לא הוסמך לרבנות - אמר שהקבוצה נהגה לדון בקונספירציות כמו למשל טענתםכי הנסיך צ'רלס מאנגליה הוא האויב של ישו."

 

כמו אוונגליסטים רבים, הכת המשיחית אליה השתייך רודר הרבתה לדון בטענות על קשירת קשר של האגודה הפילנטרופית "הבונים החופשיים", הנחשבת אצלם לכת סודית ושטנית. חלק מחברי הקבוצה מאמין כי רודר הינו קרבן. "עבורי כל המערכת המשפטית היא החשודה", אמר טים פרקס שהיה שותפו לדירה בעבר.

 

קליימן מעיד על רודר כאל אדם שלקח את נושא ההפלות באופן קיצוני. לדבריו, הוא לא יכול לעכל כי לאיש ניתן סמכות חוקית לרצוח בטענה כי מתפקידו להיות רופא מבצע הפלות. הוא הוסיף כי רודר דיבר לעיטים קרובות על כך שהוא מאמין כי להרוג רופא המבצע הפלות מהווה "רצח מוצדק".

 

אולם הדאגה העיקרית של 'הרב' המתחזה וולקנפלד אינו הרצח עצמו אלא העובדה כי הרצח עלול לפגוע במאבקם לשכנע כנגד ביצוע הפלות.

הדפס