אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

אולפן שיש: עמנואל רוזן על הכתות המשיחיות המסוכנות

כתות משיחיות פורחות בישראל ללא כל פיקוח של הרשויות.
לאן זה מוביל?
16 שנים אחרי האפוקליפסה של כת הדוידים בראשותו של דיוויד כורש, זוכרים את הנספים. בתוכם צעיר ישראלי.
22/04/2009
משכנה של קהילת 'שמן ששון'
משכנה של קהילת 'שמן ששון'

בתוכנית "אולפן שישי" המשודרת מדי שבוע בערוץ השני, שודרה בשבוע האחרון (17.04) כתבה של עמנואל רוזן העוסקת במאורעות שהתרחשו בטקסס (ארה"ב) לפני 16 שנים בהם ניסו הכוחות הפדראליים לפשוט על חווה מבודדת שבה התבצרו עשרות מאנשי הכת המשיחית של דיוויד כורש (לסיפור המלא באתר ויקיפדיה לחצו כאן).

במהלך האירועים נהרגו שמונים ושישה בני אדם, מהם עשרים ואחד ילדים. אחד ההרוגים, היה צעיר ישראלי, בשם פבלו כהן, תושב שכונת גילה שבירושלים.

16 שנים אחרי האפוקליפסה של כורש, ממשיכות להופיע בעולמנו כתות משיחיות ללא הפסקה, כאשר ירושלים ממשיכה להיות בשבילן כר נכסף ונוח לפעילות. פעילי הכתות מסתובבים חופשי ברחובות העיר בחיפוש אחר חברים פוטנציאלים, בעיקר בוגרים צעירים המחפשים את עצמם.

בכתבה הוזכרה גם 'קהילת שמן ששון', קהילה משיחית, של יהודים משיחיים, שלדברי דנית קרן מהמרכז הישראלי לנפגעי כתות, מתבצעות בה עבירות על חוק שידול קטינים להמרת דת. בהמשך אף הראו את 'אולם מלכות', השייך לקהילה של כת עדי יהווה בבירה. צוין, כי חברים בכת זו מסרבים לקבל עירויי דם גם במקרים מסוכנים ודחופים של פיקוח נפש.

בכתות אלה ישנם ילדים ונערים מוזנחים שאינם מקבלים טיפולים רפואיים המתאימים למצבם הבריאותי. לצוות האתר ידועים מקרים בהם התבקשו אנשים הסובלים מבעיות פסיכולוגיות להפסיק את טיפוליהם הבסיסיים בשל היותם מוגדרים כ"שטניים" על ידי ראשי הכת. במקום הטיפול, התפלל ציבור המאמינים לרפואת החולה בשם ישוע המשיח. במקרים אלו, חלה החמרה והתדרדרות ניכרת במצב המטופלים.

הוזכר גם כי מעבר למסכה הנחמדה מאחוריה מסתתרים חברי הכתות כאשר הם בקשר עם קרבנותיהם, יכולים הם להתגלות ולפעול באלימות קשה כנגד מתנגדיהם או חברים המבקשים לפרוש.

למרות העובדות על מקרים של ניצול קטינים, הזנחת ילדים, כפיה, שטיפת מוח וכדומה, המדינה אינה עושה דבר על מנת למנוע את פעילותם של כתות אלה, המצליחות לרוב לעבוד במה שמכונה "השטח האפור", בין מה שמותר לבין מה שלא בדיוק אסור, אך גם לא מותר. אמנם לפני 26 שנים התאספה וועדה ממשלתית שבדקה את נושא הכתות בישראל, אך מאז לא קרה הרבה, כנראה מפני שלא היו עדיין מספיק קרבנות או תלונות במשטרה.

לכתבה ב"אולפן שישי" לחצו כאן - יש להריץ

הדפס