אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מתי נולד ישו?

סערה בעולם הנוצרי: אסטרונמים חישבו את תאריך הולדת ישוע והתוצאה מפתיעה...
הם מצאו כי חג המולד אמור להיערך בכלל ביוני ולא בדצמבר.
האם בשנה הבאה יחגגו את חג המולד בחוף הים במקום ליד האח הבוער?
עובדי כוכבים ומזלות הזהרו, כוכבים ומזלות עובדים עליכם!
10/12/2008
סגידת חכמי המזרח - "נפלו על פניהם והשתחוו לו" (מתי ב 11)
סגידת חכמי המזרח - "נפלו על פניהם והשתחוו לו" (מתי ב 11)

חג המולד מתקשר באופן אוטומטי לחורף, שלג ואש בוערת באח – מן הסתם בגלל שהוא נחגג בדצמבר, חודש חורפי בחלק גדול ממדינות העולם. אך לכל אוהבי חג המולד הלבן צפויה עתה הפתעה מאכזבת. אסטרונומים חישבו כי חג המולד אמור להיערך בכלל בחודש יוני. החישובים החדשים מבוססים על מסלולו של "כוכב חג המולד", שלפי הברית החדשה האיר לשלושת החכמים את הדרך לתינוק ישו באסם.

 

לפי דיווח ה"טלגרף" הבריטי, מחישובי האסטרונומים עולה כי התאריך בו הופיע הכוכב הבהיר מעל העיר בית לחם בהולדת ישו, היה ה-17 ביוני ולא ה-25 בדצמבר, כפי המקובל. האסטרונומים טוענים כי "כוכב חג המולד" היה בעצם האור הבוהק של כוכבי צדק ונגה שהצטלבו באותו יום עד שנראה היה כי הם מנצנצים ככוכב אחד. במידה וצוות המדענים צודק בחישוביו, משמעות הדבר כי מזלו של ישו הוא בכלל תאומים ולא גדי.

 

האסטרונום האוסטרלי דייב רנקה השתמש בחישוביו בתוכנת מחשב על מנת לשרטט את המיקומים המדויקים של גופות שמיימיים ולמפות את שמי הלילה כפי שהיו אמורים להיות לפני אלפיים שנה. מהחישוב עלה כי בליל הולדת ישו חל אירוע אסטרונומי יוצא דופן. לדברי רנקה, שלושת החכמים ככל הנראה פירשו את אור הכוכבים כאות לו חיכו וכי הם הלכו בעקבותיו למקום בהולדתו של ישו.

 

"יש בידינו תוכנה מיוחדת שיכולה לשחזר באופן מדויק את שמי הלילה כפי שהיו במשך כמה אלפי שנים. השתמשנו בה כדי לשוב בזמן להולדת ישו", אמר רנקה, עורך החדשות בכתב העת "סקיי אנד ספייס" (Sky and Space). "איננו מתחייבים שזהו באמת כוכב חג המולד, אך לדעתנו זה ההסבר המדעי הטוב ביותר עד כה. ה-25 בדצמבר הוא תאריך שרירותי שכולם הסכימו עליו אך אין משמעות הדבר שכך זה אכן קרה", הוסיף. רנקה טוען שעל פי חישובי תוכנות המחשב אין שום אירוע אחר באותה התקופה שמתאים למסופר בברית החדשה מלבד אותו חיבור בין נגה לצדק, שהופיע במזל אריה ב-17 ביוני בשנת 2 לספירה.

 

"אנו לא טוענים שזהו בהכרח כוכב חג המולד", סייג רנקה את דבריו, "אך זהו ההסבר הטוב ביותר שישנו כרגע. בהחלט ייתכן ששלושת חכמי קדם פירשו את מה שראו ככוכב אחד זוהר בצורה יוצאת דופן. אסטרונומיה היא מדע מדוייק, ואנחנו יכולים לחשב בדיוק היכן היו כוכבי הלכת, ולכן לדעתי זהו אכן העניין".
 
אז מה עם התאריך המקובל, ה-25 בדצמבר? "זהו תאריך שרירותי", אומר רנקה, "העובדה שהוא מוסכם לא אומרת שישו אכן נולד בו". רנקה, אגב, לא הסביר למה הוא מקבל את עצם הסיפור של זריחת הכוכב כעובדה. חוקרי דת טוענים שקביעת התאריך של חג המולד לדצמבר תאמה מסורות פגאניות בקרב הרומאים, ועמים פגאנים נוספים שחגגו את היום הקצר בשנה כיום בעל משמעות רוחנית מיוחדת.
 
"זהו לא ניסיון לחתור תחת הדת. בדרך כלל, כשמערבבים דת ומדע, אנשים מתרגזים. במקרה הזה, אני חושב שממצאי המחקר שלנו רק יחזקו את האמונה, זה בעצם נותן גיבוי למה שכתוב בברית החדשה, ושבאמת היה גוף זוהר בשמים", אמר רנקה.
 
תיאוריות קודמות הניחו כי כוכב חג המולד היה בעצם סופרנובה – כוכב מתפוצץ, או כוכב שביט.

 

על ישוע והכוכב באתר וואלה!

על ישו והכוכב באתר מעריב-Nrg

הדפס