אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הציבור הדתי נמצא אשם בהומופוביה של היהודים המשיחיים

זוג לסביות שביקש לערוך מסיבת חתונתם במושב יד השמונה נענו בסירוב.
אנשי יד השמונה האשימו תחילה את הרבנות ולאחר מכן הודו כי האירוע פוגע ברגשי דת של התושבים המקיימים אורח חיים דתי.
רק שכחו לציין כי המדובר בדת הנצרות... תושבי המקום משתייכים לכת היהודים המשיחיים.
21/11/2008
אלוהים שונא הומואים... - סיסמה משיחית
אלוהים שונא הומואים... - סיסמה משיחית

הכל החל כאשר טל יעקובוביץ’ ויעל בירן החליטו לערוך את מסיבת חתונתם באולם אירועים הנמצא במושב 'יד השמונה'.

'יד השמונה' הינו מושב משיחי הנמצא בסמוך לירושלים. אולם האירועים במושב, בו חפצו לערוך את חתונתם, מחזיק תעודת כשרות מטעם הרבנות הראשית לישראל. תחילה, הכל התנהל למישרין, עד שבאולם הבינו ש"טל ויעל" אינם שמות של בן ובת אלא של שתי בנות שהינן זוג לסביות מוצהר. בעלי האולם שהבינו את אשר לפניהם החליטו שלא לאפשר את קיום האירוע ולהודיע לזוג על ביטולו.

כשטל ניסתה לדבר עם אחת העובדות במקום על מנת להבין מדוע נענו בסירוב, התקבלה תשובה בצד השני של קו הטלפון המטילה את ה"אשמה" על הרבנות כאחראית לביטול האירוע:

 "ברגע שהסתבר שזה זוג בנות אני לא יכולה להרשות לעצמי בגלל הרבנות... זה איום על תעודת הכשרות שלנו"

מתוכן השיחה מובן כי לכאורה ל'יד השמונה' אין כל התנגדות עקרונית לעצם עריכת חתונה לסבית באולם המושב, אלא שהבעיה האמיתית נובעת אך ורק מהחשש מהרבנות הראשית לישראל ומן הרב יוסי הראל האחראי על איזור מטה יהודה.

מבירור קל עולה כי לא כך הם פני הדברים. הרב הראל אינו מתערב כלל וכלל בנעשה באולם ביד השמונה. במקום מתקיימים כנסים רבים בעלי אופי מיסיונרי מובהק היות ותושבי יד השמונה שייכים לכת היהודים המשיחיים, זרם נוצרי פונדמנטליסטי. בנוסף במקום ניתן לקיים חתונות מעורבות – קרי נישואי תערובת בין יהודיים לשאינם יהודיים, דברים המנוגדים לגמרי להלכה היהודית ולהשקפת עולמו של הרב הראל. למרות כל זאת, הרב לא חשב אף פעם להסיר את תעודת הכשרות על אף שהוא יודע מה מתרחש במקום.

ממועצת הרבנות אף נמסר כי הרבנות הראשית אינה רשאית להתערב בתכני האירועים הנערכים באולמות וכי תעודת הכשרות ניתנת על כשרות המזון בלבד.

לפיכך מתברר כי בעלי האולם ביד השמונה החליטו על דעת עצמם לא לאפשר לזוג הלסביות לקיים אירוע במקום ורק לאחר חשיפת הפרשה בכלי התקשורת הודו בעלי האולם כי הסיבה לאי קיום החתונה נובע מכך שתושבי המושב "מנהלים אורח חיים דתי והאירוע פוגע ברגשותיהם". לא מספיק שפגעו בזוג הלסביות ובכל הקהילה ההומו-לסבית ועשו אפליה בוטה על רקע נטיותיהם המיניות, ניסו אנשי יד השמונה להפיל את האשמה בכלל על ממסד הרבנות וכאשר הקשר מתברר, הם מוסרים תגובה מבלבלת הנותנת להבין כי מדובר במושב יהודי דתי...

קהילת היהודים המשיחיים הטוענת על היותה נרדפת על ידי הממסד ועל ידי הדתיים בישראל נחשפה ע"י התחקירנית תחיה ברק ככת נוצרית קיצונית: "כלפי חוץ נראים היהודים המשיחיים חילוניים לכל דבר. רק אחרי היכרות מעמיקה מבינים שמדובר בקבוצה אולטרה דתית עם נורמות, מושגים ועולם תוכן משל עצמם". (לתחקיר המלא: 'הצופן המשיחי' - לחצו כאן) עובדתית, קיים במדינת ישראל חופש דת לכולם. כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה וליהודים המשיחיים יש גם את הזכות להתאגד בקהילות ולערוך פולחנים משיחיים – זכות שהם מנצלים באין מפריע. אך משום מה, במקרה של טל ויעל, מתגלים אותם יהודים משיחיים כהומופובים, מסיתים נגד ממסד הרבנות ומנסים לטייח ולהתפלסף כדי להמשיך ולהאשים את הדתיים בהומופוביה שהם עצמם נגועים בה! מדובר בצביעות שאין כמותה. צביעות זאת מזכירה היטב את ציוויו הפוליטי של אלכסנדר ינאי לאשתו שלומציון המלכה אחריו: "אל תראי לא מן הפרושים ולא מן הצדוקים כי אם מן הצבועים, העושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפינחס."

המשיחיים, שלאורך כל דרכם מתנהלים בצורה אנטי דתית וסולדים מן היהדות, ממשיכים להטיל רפש על הדת בכל הזדמנות, גם כאשר מדובר בכיסוי נלוז של מעשיהם כלפי סוגי אוכלוסיה שונים כמו במקרה הלסביות. מעבר לצביעות, מגלים המשיחיים את שנאתם העזה לדת הגורמת להם להאשים את הדת בכל דבר – גם בדברים בהם אנשי הרבנות אינם מתערבים וכופים את דעתם בשונה מן המשיחיים.

עו"ד עירא הדר, הידועה כמומחית לזכויות משפטיות של הומואים ולסביות תייצג את הזוג ותגיש תביעה לבית המשפט כנגד אנשי האולם ב'יד השמונה'.

לדיווח של ערוץ 2 - לחצו כאן


עדכון - 7/11/11 - הומופוביה: תביעה נגד גן אירועים שסירב לקיים חתונה לזוג לסבי - ידיעות אחרונות

עדכון - 8/11/11 - יד השמונה - עוד על המשפט נגד גן האירועים של היהודים המשיחיים - אתר הבנ"ה

עדכון - 12/9/12 - 60.000 שקל קנס ליהודים המשיחיים בגין אפלייה והטרדה מינית - ידיעות אחרונות

עדכון - 11/10/12 - יד השמןנה - התפתלות משיחית מול עובדות

הדפס