אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הארגון המשיחי 'יהודים למען ישוע' מנהל קמפיין אגרסיבי בגליל

19/11/2008
מינשר שמפיצים המיסיונרים
מינשר שמפיצים המיסיונרים

במהלך החודש האחרון פושטים מיסיונרים מארגון 'יהודים למען ישוע' על ערי ויישובי הגליל למסע שידול יהודים כי ימירו את דתם לנצרות. ארגון הפעילים הדתי "יד לאחים", המנהל מאבק במיסיון, מדווח על פעילות מיסיונרית ערה וחסרת תקדים בהיקפה, שדפוס הפעולה שלה מלמד על מסע מאורגן.

 

בערים מוכות המיסיון נכללות טבריה, נהריה, מעלות, קריית שמונה, עכו, חצור הגלילית, צפת ונצרת עילית. הן כוסו בשלטי חוצות מוארים ענקיים המאדירים את שמו של ישו הנוצרי, ומכריזים עליו כאיש שיביא את הישועה. ראש עיריית טבריה, זוהר עובד, וראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, הורו על הסרת השלטים באופן מיידי.
 
חיים הכט הוריד תשדיר

 

בעקבות פניות רבות שקיבל מאזרחים, הורה חיים הכט, מנכ"ל תחנת הרדיו האזורית "קול רגע", על הורדת פרסומות מיסיונריות שהחלו להיות משודרות בתחנה ונשאו מסר זהה. "אנשי הפרסום שלנו", סיפר הכט, "לא קלטו את עומק הפגיעה של המסרים בתשדיר, וקיבלוהו כדרך שיגרה בהנחה שמדובר בקמפיין ארצי לגיטימי. חשוב לציין, שאנוכי הוריתי להוריד את התשדיר מהאוויר עוד קודם שלמדתי על תגובת הציבור. התשדיר פגע ברגשותיי שלי".

 

2,405 שיחות טלפון ליהודים

 

הפעילות המיסיונרית לא אמרה די בשילוט ובפרסום. אלפים מתושבי ערי הגליל קיבלו שיחות טלפון ישירות ממאות מיסיונרים. אלו הציעו להם חומרי הטפה, ספרי הברית החדשה ומתנה חינם. בסיכום פנימי של המיסיונרים המשיחיים נכתב: "חילקנו 56 אלף עלונים של הבשורה. קיימנו שיחות טלפוניות של 2,405 יהודים במטרה לעניין אותם ללמוד עוד על ישוע."

 

עוד נודע, כי ארגון 'יהודים למען ישוע' השקיע סכום עתק של 30 מיליון שקלים לקמפיין הענק. המוקד בו שוכנו המיסיונרים היה בית ההארחה המרכזי בקיבוץ עמיהוד. עשרות מיסיונרים שוכנו במקום, וממנו יצאו אל ערי ויישובי הצפון. כדי להסוות את פעילותם, חילקו המיסיונרים עלונים שבמרכזם נראה מקום קברו של רבי מאיר בעל הנס, תחת הכותרת "רבי ישוע בעל הנס".

 

ישיבות ההסדר התגייסו למאבק

 

ביד לאחים הוחלט לנקוט בפעולה נמרצת. עשרות פעילים של האגף למאבק במיסיון הגיעו לצפון למערכה של הסברה. ניידות כריזה נפרסו בערים וביישובים, והזהירו את הציבור. אל הפעילים הצטרפו תלמידי ישיבות ההסדר המקומיות, בראשות הרב אליהו בלום מנהריה והרב צפניה דרורי מקריית שמונה, שעברו מדלת לדלת,  הסבירו לציבור כי המדובר במיסיונריות, אספו את החומר וחילקו כנגדו חומר הסברה.

הדפס