אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

עיתון מעריב לא יפרסם יותר את התעמולה המיסיונרית של ה"יהודים למען ישוע"

12/11/2008

ארגון "יהודים למען ישוע" שהחל בקמפיין חדש בחודש מאי השנה, עם הסיסמה ישו=ישוע=ישועה, חזר לפרסם את המסר המפוקפק בעיתון 'מעריב' בגיליון היוצא לפני חגי ישראל.


רבים מקוראי העיתון התלוננו על כך ש'מעריב' מפרסם מודעות גדולות בעלות מסר מיסיונרי בערבי ראש השנה ויום הכיפורים. בחירת תאריכים אלה, ימי חשבון נפש על פי המסורת היהודית, התפרשה על ידי הציבור כפרובוקציה אנטי-יהודית. המסר מכיל טענות שקריות נגד חכמי ישראל מימי הביניים, טענות אשר אין להם שחר כלל בספרות היהודית וההיסטורית מן התקופה ההיא. דבר זה מהווה פגיעה ברגשות הדת והלאום של כלל הציבור היהודי בישראל.


בעקבות פרסום התעמולה המשיחית, שטף גל של תלונות  את מערכת העיתון, קוראים איימו לבטל את מנוייהם וחלקם אף ממשו זאת בפועל. (לידיעה הקודמת לחצו כאן)


ככל הנראה ב'מעריב' נכנעו ללחץ הציבורי ולאחר שהבינו את משמעות הפרסום החליטו כי בעתיד לא יפרסמו פרסומות מן הסוג הזה.


"הכלל הנהוג במערכותיהם של כלי תקשורת בלתי תלויים הוא להתיר פרסומן של מודעות כל עוד אין בהן כדי להפר חוק ועקרונות יסוד הגלומים בדין (כמו הסתה וגזענות)", כותב עו"ד מאיר בלייך, נציב תלונות הציבור (אומבודסמן) בשם הגב' רות יובל, עורכת העיתון, והוא מוסיף:
"המודעה (...) אינה נוגדת את הדין. עם זאת, לאור התגובות והפניות שקיבלנו מרבים מקוראינו מצאנו לנכון שלא להמשיך ולפרסמה כדי לא לפגוע ברגשותיהם." (ואולי גם ברווחים של העיתון!)

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים