אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מיסיונרים שולחים את ילדיהם לגנים דתיים

הורים לילדים בגנים בבת-ים וירושלים הופתעו לגלות תלמידים חדשים, שמספרים על ישו המשיח. הם פנו למשרד החינוך, שהורה על העברת הילדים למסגרות חינוך אחרות. משרד החינוך: אין לרשום ילד לא-יהודי לגן דתי
17/09/2008

כובעי "ישו" בגנים הדתיים: כחלק ממאמציהם לקבל לגיטימציה כיהודים מאמינים, רשמו כמה מיסיונרים מובהקים את ילדיהם לגנים דתיים בירושלים ובבת-ים. בתגובה פנה ארגון "יד לאחים" למשרד החינוך בבקשה להוציא את הילדים מהגנים, בטענה שאינם יהודים.
 
ביום הראשון ללימודים בגן ילדים דתי בבת-ים הופתעו הורים לגלות כי בין התלמידים גם ילד שלראשו כובע מצחייה ועליו כיתובים בולטים בשבחו של ישו וההולכים בדרכו. בירור קצר שערכו ההורים העלה כי הילד הוא בנו של דמות מיסיונרית המוכרת כמי שנמנה עם ראשי המטבילים לנצרות באזור תל-אביב. עוד התברר להם כי אמו של הילד נוצרייה.
 
לטענת הגננת והורי הילדים האחרים בגן, הגיעו אליהם תמונות בהן נראה האב מטביל, לכאורה, אנשים לנצרות. כמו כן הוא נוהג להגיע לגן עם כובע שעליו מתנוססת המילה "ישו". ההורים הדתיים טענו כי הדבר פוגע ברגשותיהם ודרשו להעביר את הילד לגן אחר.
 
ההורים אף פנו לארגון "יד לאחים", הנאבק במיסיון. אנשי הארגון פנו למשרד החינוך בדרישה להתערבות ואף הציגו חוות דעת משפטית, שהוכנה בידי עו"ד משה מורגנשטרן, שבמרכזה ציטוט פסק הדין של בג"ץ בעניין "היהודים המשיחיים", שם נכתב: "על ישועים הנחשבים ומקובלים כיהודים טרם שמענו. הדבר פשוט אינו מתקבל על הדעת... ידוע שישנה כת של אנשים שנולדו יהודים והפכו למאמינים באותו האיש הקרויים 'עברים-משיחיים'. הם כביכול רוצים לשמור על מוצאם היהודי, אבל היהדות הקיאה אותם מתוכה ובקהל ישראל לא יבואו".
 
מכתב התשובה שהתקבל ממשרד החינוך אישר את תלונות ההורים והבהיר כי "על-פי הוראת משרד החינוך אין לרשום ילדים שאינם יהודים למוסדות החינוך הממלכתי-דתי". המכתב מצטט הוראה ברורה בנוסח זה המופיעה בחוזר המנכ"ל והילד שובץ למסגרת חינוכית אחרת.
 
גם בעיר הקודש


גם בגן בירושלים נרשמה התנהלות דומה. סת בן חיים וג'ון תיאודור, זוג גויים ומיסיונרים המשמשים כראשי קהילות מיסיונריות בירושלים שלחו את ילדיהם לגן דתי באזור שכונת ארנונה. בן חיים הוא בעל חזות דתית מטעה, לרבות כיפה וציצית, אף הוצא לאחרונה משורות בית הכנסת שבו הוא נמנה כביכול עם המתפללים.
 
גם במקרה זה הביעו הורי ילדי הגן התנגדות נחרצת להמשך שהותם של הילדים בגן. הם טענו כי הילדים המיסיונרים משפיעים על ילדיהם והם עצמם נאלצים להתמודד עם שאלות של ילדיהם על ישו והנצרות. ההורים הנזעמים פנו למחלקת החינוך בעירית ירושלים במכתב חריף שאליו צירפו את תשובת משרד החינוך שנשלחה ל"יד לאחים", אולם עיריית ירושלים לא ממהרת להיענות לבקשת ההורים.
 
בימים האחרונים נודע כי כמה מהורים לתלמידים בגן אף החלו להחתים עצומה נגד העירייה ומנהלי הגן בדרישה חד-משמעית להרחיק את ילדי המיסיונרים מהגן. ככל הנראה, בעקבות זאת, אחד ההורים הוציא את ילדו מהגן אך ההורים האחרים השאירו את בנם בגן עד שיימצא פיתרון הולם.
 
יושב ראש יד לאחים, הרב שלום דב ליפשיץ: "שוב הוכח שהמיסיונרים אינם בוחלים בשום אמצעי, לרבות שימוש נואל בילדים קטנים כדי להתערות בקרב ציבור דתי, ובכך לקבל לגיטימציה כיהודים דתיים".
 
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "ההורים בחרו לרשום את שני ילדיהם לגן דתי, בעוד שעל פי הנחיות חוזר מנכ"ל מי שאינם יהודים לא יכולים להצטרף למסגרות החינוך הממלכתי-דתי. מנהלת הגן הפנתה את ההורים לעיריית בת-ים לצורך שיבוץ מחדש במסגרת חינוך ממלכתית. מבדיקה שערכנו, להורים ניתנה אפשרות לבחור בין שני גנים ממלכתיים המשרתים את תושבי השכונה החילוניים".

 

בואו לדבר על זה בפורום

הדפס