אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

כן לישוע, לא לבריטני ולהארי פוטר

Jesus Camp המבעית בדי.וי.די, מתעד את שטיפת המוח שעוברים ילדים בקייטנה נוצרית אוונגליסטית בארה"ב. מומלץ לצפייה לכל מי שעיניו בראשו
24/05/2007
ילד בטראנס - סצנה מתוך הסרט
ילד בטראנס - סצנה מתוך הסרט


"אם הארי פוטר היה חי בתקופת התנ"ך, היו מוציאים אותו להורג על כישוף!", צווחת בקי פישר, כומר ממין נקבה עם משקל עודף, וילד אחד שדומה קצת להארי פוטר מתכווץ בקהל. הגברת פישר מארגנת בכל שנה קייטנה נוצרית לילדי אוונגליסטים, הנושאת את השם הנורא "Kids on Fire". לכו תבינו הורים ששולחים את צאצאיהם למחנה קיץ עם שם כזה. איך קוראים לתיכון שאליו נשלחים הילדים, "נערים מבותרים על מזבח מדמם"?

אין ספק: Jesus Camp, הסרט שמתעד את זוועות הקייטנה של ג'יזוס כרייסט, הוא הסרט התיעודי העוצמתי והמבהיל ביותר שראיתי בשנה האחרונה.

הכומר בקי פישר שופכת את משנתה האוונגליסטית היישר לתעלות האוזן הרכות של ילדים בני שמונה ומעלה, במטרה להפוך את הזאטוטים פעורי העיניים ללוחמי נצרות שיגרמו לאמריקה להיוולד מחדש.

איך? כמדינה שבה ישוע משתלב גם בפוליטיקה וגם בכיתות הלימוד. במקום בריכה, שוקו ומכות בדרך הביתה, הפעילויות במחנה ילדים על האש כוללות הפגנה נגד הפלות ונאומים נגד הומוסקסואליות, נגד ליברליזם ונגד תורת האבולוציה. "יש שני סוגי אנשים", מסכמת גברת פישר את תורת הנגד שלה עבור חניכיה, "מי שאוהבים את ישוע, ומי שלא".

"Jesus Camp" מיועד גם למי שכן מחבב את אדונו הצלוב. בעצם, הוא מיועד לכל מי שעיניו בראשו. גיבורי הסרט הם חלק מאוסף הילדים הנחמדים שמגיעים למחנה. רובם, למרבה הפלא, נראים מבסוטים לגמרי מהסידור. אחת הגיבורות, ילדה מנומשת בשם רייצ'ל, אפילו מסבירה בנחרצות שהיא מעדיפה לרקוד לצלילי מוזיקה נוצרית שמהללת את ישו, ושבריטני ספירס זה תועבה. הברק בעיניה מוכר.

איש אופל אחר, המשמש דמות משנה, הוא טד האגארד, כומר אונגליסטי פופולארי ונשיא אגודת האוונגליסטים, המייצג 30 מיליון איש(!). האגארד משוחח עם הנשיא בוש ויועציו בכל יום שני, כך מזהירה כתובית לבנבנה, אך שוכחת לציין שהכומר הכריזמטי הסתבך בשנים האחרונות בסקנדל כאשר נתפס כשבאמתחתו סמים קשים וזונה ממין זכר. האגארד מיהר להכחיש (כמובן) את החשדות נגדו מכל וכל ואף טרח להיבדק אצל גורמים שלדעתו הוכיחו שאינו הומוסקסואל כלל. הללויה!

"Jesus Camp" הוא הסרט המשותף השני של היידי יואינג ורייצ'ל גריידי, שכבר ביימו יחד את "The Boys of Baraka", סרט על ארבעה נערי גטו שחורים שנשלחים ללמוד בקניה. "The Boys of Baraka" זכה בפרסים, אבל "Jesus Camp" הוא הסרט ששיגר את הבמאיות אל השטיח האדום ואל מלתעות התקשורת, כשאסף מועמדות לאוסקר בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר.

מי שלקח בסופו של דבר את הפרס הגדול היה "אמת מטרידה", מה שמעלה את השאלה אם התחממות כדור הארץ היא סכנה גדולה יותר לקיומנו מאנשים קיצוניים ושטופי מוח שמבקשים להשתלט על הפלנטה כי האמת בידיהם. צפייה ב"Jesus Camp" מבהירה חד-משמעית שעדיף להתחמם למוות מאשר למצוא את עצמך על המוקד רק כי המשקפיים שלך עגולים וקוראים לך הארי.

לכתבה המקורית לחצו כאן

לסרטון לחצו כאן

הדפס