אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים בכלא לא יכולים לאכול כשר

היהודים משיחיים הכלואים בבתי הסוהר שבמדינת אוהיו בארה"ב דורשים משירות בתי הסוהר לספק להם ארוחות כשרות. אולם שם, רואים מפקדי שירות בתי הסוהר במשיחיים, כנוצרים פרוטסטנטיים לכל דבר ולכן לא מאשרים להם אספקת מזון כשר המיועד ליהודים שומרי מסורת בלבד.
31/07/2008

היהודים משיחיים הכלואים בבתי הסוהר שבמדינת אוהיו בארה"ב דורשים משירות בתי הסוהר לספק להם ארוחות כשרות. אולם שם, רואים מפקדי שירות בתי הסוהר במשיחיים, כנוצרים פרוטסטנטיים לכל דבר ולכן לא מאשרים להם אספקת מזון כשר המיועד ליהודים שומרי מסורת בלבד.
 
לפחות ארבעה מן העצורים בבית הכלא 'ריצ'לנד' שבעיר מנספילד מגדירים את עצמם "יהודים משיחיים". הקבוצה המשיחית דרשה מראשי בית הכלא מזון כשר וכשבקשתם נהנתה בסירוב, הם התלוננו בגין אפליה נגד  "המערכת הנוצרית של בית הכלא".
 
ארבעת הפושעים המשיחיים אף טוענים כי לא מאפשרים להם להתאסף לצורך פולחן בשבתות.
 
"זאת אפליה נגד זרם דתי, מדובר במזימה בכדי לקפח את זכויותינו המוקנים לנו על-ידי החוקה" כתב האסיר המשיחי רונלד לוץ (64) שקיבל 17 שנות מאסר בעוון גנבה, זיופים, סחיטה ועוד מגוון עבירות שונות.
 
הנהלת בית הכלא טוענת כי המזון הכשר אינו מרכיב בסיסי באמונה המשיחית וכי מפאת חוסר תקציבים, הם מעדיפים להביא להם אוכל רגיל שעלותו זולה בהרבה מזה הכשר.
 
החוק הפדראלי קובע כי הממשל אינו רשאי למנוע שירותי דת מן האסיר כאשר שירות זה מנוגד לאינטרס ממשלתי מחייב. בשנת 2005, הגן בית המשפט הגבוה של ארה"ב על חוק זה כשנציגי שירות בתי הסוהר באוהיו הביעו דעתם כנגדו.
 
"אין כאן שום אפליה", אמר הכומר גרי סימס, האחראי על שירותי דת בבתי הכלא באוהיו. הכומר החליט להפסיק את  מתן המזון הכשר למשיחיים בשנת 2004, לאחר התייעצות עם "רב משיחי" שאמר לו כי הארוחות הכשרות אינן הכרחיות.
 
"תקציבי ביתי הסוהר מועטים" אמר סימס. "ארוחה רגילה שאינה כשרה עולה 95 סנט לעומת ארוחה כשרה שעלותה נעה בין 5 ל-6 דולר.
 
"היהודים המשיחים צריכים להתקהל בימי ראשון בבית הכלא ריצלנד מסיבה פשוטה כי אין איש מזרם זה שבא להתנדב ולשרת את הקהילה הזו בשבת שלהם. כהני דת הפרוטסטנטים השונים שובתים ביום זה כי הם עובדים רק בימי ראשון."
 
"הרב" המשיחי האוורד סילברמן מקהילת בית משיח בעיר גהנה, מודה כי אם הרגלי הכשרות מהווים מסורת חשובה, הם אינם מחייבים את היהודים המשיחיים, "אין זה מצווה מחייבת". ואכן במקורות הנוצריים אמר פאולוס בשם ישו כי "אין טמא בפני עצמו ורק טמא הוא למי שיחשבנו לטמא." (אגרת אל הרומיים י"ד 14) וגם "כל בריית אלוהים טובה ואין דבר משוקץ ובלבד שייכל בברכה" (אגרת הראשונה אל טימותיוס ד 4)
 
סימס הוסיף כי הוא אינו יודע מהו מספרם של האסירים המגדירים עצמם כ"יהודים משיחיים" מפני שכולם רשומים על תקן פרוטסטנטים.
 
לאסירים אלו ישנו בעל ברית מבחוץ. הכומר מרק באטלר המעביר שיעורי דת בכלא "מריון" שלוש פעמים בשבוע, טוען כי שם ב"מריון", ישנם אסירים המזוהים עם הזרם המשיחי שסובלים מיחס דומה. יצוין כי הכומר עצמו משתייך אף הוא לאותו זרם על אף שהוא מציג את עצמו כ'כומר' (Reverend).
 
האיגוד האמריקאי לחופש האזרח באוהיו ומכון רות'רפורד, ארגון לזכויות אנוש ממדינת וירג'יניה, בודקים את תלונותיהם של האסירים היהודים המשיחיים.
 
לעת עתה, הכל נשאר כבעבר ולאסירים המשיחיים, לא נותר ברירה כי אם לאכול את מה שמגישים להם בצלחת. בתיאבון!

הדפס