אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

בית הממתקים של ישוע ביער העולם

עדותו של ארז, חבר לשעבר בקהילה משיחית בחיפה
"היהדות המשיחית היא כמו הבית העשוי שוקולד וממתקים בסיפורם של עמי ותמי"
מבחוץ רואים גן עדן, אולם כשנמצאים בפנים, מאוחר מדי...
- מבט על בית הממתקים של ישוע
מלכודת דבש, סיפורם של עמי ותמי (הנזל וגרטל)
מלכודת דבש, סיפורם של עמי ותמי (הנזל וגרטל)

וַאֲנִי יָדַעְתִּי, גֹּאֲלִי חָי; וְאַחֲרוֹן, עַל-עָפָר יָקוּם.

וְאַחַר עוֹרִי, נִקְּפוּ-זֹאת; וּמִבְּשָׂרִי, אֶחֱזֶה אֱלוֹהַּ.

אֲשֶׁר אֲנִי, אֶחֱזֶה-לִּי--וְעֵינַי רָאוּ וְלֹא-זָר: כָּלוּ כִלְיֹתַי בְּחֵקִי.

כִּי תֹאמְרוּ, מַה-נִּרְדָּף-לוֹ; וְשֹׁרֶשׁ דָּבָר, נִמְצָא-בִי.

גּוּרוּ לָכֶם, מִפְּנֵי-חֶרֶב--כִּי-חֵמָה, עֲו‍ֹנוֹת חָרֶב:   איוב י"ט כ"ה-כ"ט

 

גם אני לא חשבתי שאני בכת. לא העזתי להודות, ואולי בעצם כי לא הבנתי; לא הבנתי שההפחדה היא חלק מהשיטה, לא הבנתי שהרעפת האהבה היא תלויה בדבר, לא הבנתי שההורים שלי והחברים הם אלו שבעצם כן רואים את המציאות המרה אליה שויכתי וזאת בניגוד למה שביקשו להדגיש בקהילה וכנגד  היהודים ושאר העולם כי ישנו עיוורון ומיסוך, שהוא לטענת ראש הקהילה הסיבה שמקשה על האחרים הנמצאים מחוץ לקהילה לקבל ולהתקבל אל מועדון הישועה, אל גוף המשיח.


להביט לאחור ולהבין את האבסורד איך פעולה ידועה ופשוטה של 'הפרד ומשול', הופכת להיות ביד המיסיון לכל כך יעילה. זה פשוט כשמלמדים אותך השקם וערב שהחיים הם שחור ולבן, כשהאפשרות היא בין השטן לאל, כאשר כמובן ובמקרה ולמזלך הרב אותך מבּין רבים אחרים האל בחר. אושר, אהבה, ייחודיות... אתה מתחיל להרגיש שייך, הופך להיות חלק ממשהו, תמיד ביקשת לעשות טוב, להיטיב, חיפשת, דברת על שיווין אנושי, חמלה, נתינה ופתאום כך היה נדמה כי נמצא המקום ובתוך הערפול הרגשי ובלבול הערכים, כחילוני יהודי, כאחד שניזון מתרבות מערבית -קרי נוצרית, הספוגה באנטישמיות, אתה מוצא את עצמך מפנים את אותה אנטישמיות ולאט לאט מתחיל להסכים איתה ומתחיל להאמין בה.


כך מתחיל להדמות לך כי את ישו תמיד הרגשת ואילו רק עכשיו פקחת עיניך, זאת אתה עושה מבלי לעצור לרגע... לחשוב על סרטים שראית על תרבות שממנה שאבת והושפעת במשך כל חייך, כך שישו אינו תופעה ספיריטואלית לה אתה זכית אלא שטיפת מוח תרבותית אליה נחשפת במשך חייך, ומה שקרה היא פעולה פסיכולוגית ידועה כאשר מחשבות המצויות  בתת המודע עולות מחדש, ולא משנה אם הגבת בצורה מתנגדת או אוהדת לאותה הדמות שעלתה, מה שהיה חשוב מבחינת המיסיון הוא שנחשפת, כמו בפרסום בין אם הוא שלילי או חיובי העיקר הוא שמדברים עליך וכך הם פעלו ופועלים.
התהליך פועל ועושה את מלאכתו נאמנה ואני כבר עמוק בתוך הביצה. המניפולציה והתרמית המשיחית עבדו. ההורים באם העזו להרים ראש ולהתנגד, הם אינם ההורים כי אם השטן המנסה או בעצם מבקש להעביר אותי לצידו, החברים גם כן כולם לוקים בעיוורון, לא מבינים שהכול ושכול הנבואות מדברים עליו... איך אף אחד לא רואה?
עוד אסיפות ועוד מחמאות, מספרים לך עד כמה הדברים שאתה רואה נדירים וכי ככל הנראה אתה נתברכת במתת נבחרת ואתה בעל פוטנציאל להנהיג יום אחד קהילה. עליך לצום, להיות כלי ביד האל שהוא כמובן ישו, בשלבים האלו אותה התנגשות ערכית עם העובדה שלמדת כיהודי, כי האלוהים הוא לא בן אדם וכי אין לו דמות הגוף וכי אין שכל היכול להשיגו, בשל העובדה כי אתה כבר כל כך בפנים כך שזה לא משנה. הכול מסתדר כי לאלוהים יש כבר אמא והיא בתולה, ולא משנים לך שאר הסילופים כי כולם בעצם לא מבינים, לא מבינים שקשה לי כי אני כל כך עמוק ואחרי טבילה, לא מבינים שאני חלק מקהילה, מאוד דומיננטית הלוקחת ממני את מרבית שעות היממה... מלמדת שאסור, מבקשת שאתוודה שאספר על מעשיי, לספר על שארע עם בת הקהילה, לחיות עם הפחד שמה נראה כאשר החזקנו ידיים בחוף הים למראה השקיעה, לדווח על אילו שחטאו להלשין למעשה. להיות נאמן לאלוהים שרועה הקהילה הוא נציגו .


הייתי עיוור חרש ולצערי אילם כאשר ראיתי ושמעתי כיצד אנשים החולים בנפשם מתבקשים שלא לעבור טיפולים ושלא ליטול תרופות, כיצד אותה קהילה משיחית נהגה לשקר פעם אחר פעם, לאנשים חסרי ישע פעם אחר פעם וזאת בשם האידיאולוגיה. כיצד נשלחו אנשים מהקהילה לחולים בסרטן והזמינו אותם לקבוצת תמיכה לחולים, למרות שלמעשה ביקשנו ללמד אותם על ישו, מה בין נתינה אמיתית לאהבה שתלויה בדבר, זו בדיוק האהבה המשיחית כאשר אתה אהוב כל עוד ניתן וחושבים שאפשר להשפיע עליך, בין אם היינו יוצאים לבישור בקרב קטינים זאת למרות ובניגוד לחוקי המדינה, היינו מיישבים את חוסר ההתאמה בין העבירה על החוק לבין פעולתנו בכך שמדינת ישראל היא למעשה כלי ביד השטן וכנגדו כמובן שמותר וצריך להילחם ומה עם חולי הסרטן כי הרי לא באמת הצענו קבוצת תמיכה ולא באמת ביקשנו להקל על מצוקות, אלא רק ובעיקר ביקשנו להביא אותם לאמונה, נכון כך אומרים האמונה ב- ה הידיעה, להדגיש את אמיתות דרכנו ובכך לשלול את כולם והרי אנחנו הצודקים.
מה עם כבוד לזולת, ולמה בדרך של תרמית, למה להתחפש ליהדות ולומר לנשים החדשות בקהילה שהיו רגילות להדליק נרות שבת בבתיהן, שזה בסדר וכי הן יכולות להמשיך, רק עליהן לציין בשם מי הן עושות זאת. למה להתהלך עם כיפה שחורה או סרוגה, מדוע לשקר לאותם אחרים למה כי נדמה היה לנו שאנו צודקים או בגלל ששאול השליח (פאולוס) לימד אותנו לשקר "למען קנות את היהודים" (הראשונה אל הקורינתיים ט' 20), ואיך ובאיזו חוצפה להפריד בין בני נוער להוריהם, מדוע כי יש לנו רועה קהילה כריזמטי שיכול ואף משפיע על נוער אבוד ומבולבל שגם ככה לא מסתדר עם הוריו ועל איזה מוסר אתם מדברים שישו בעצמו מודיע שבא להפריד בין אב לבן בין אם לביתה, זו יהדות? חס ושלום! משפחתיות ואחווה בין יהודים, את זה הקב"ה מלמד ולא שנאה שקרים ומוסר מעוות!


עכשיו לאחר חודשים מביט לאחור מתאושש... הפצעים כבר הגלידו... כאבים מעטים נותרו... למדתי בגיל כל כך מאוחר את מה שניסתה ללמד אותי אימי כשהייתי קטן, כאשר הקריאה לי סיפור ילדים בו סיפרה על בית משוקולד וסוכריות, על שני ילדים שהלכו לאיבוד וחשבו שמצאו את בית חלומותיהם, בית חמים ומזמין והכול נראה כל כך טעים, אל תסתכל בקנקן אומרים חז"ל ומי מאיתנו מקשיב?

מלאים בהכללות וקביעות מבלי לעצור לחשוב ולבדוק כי איך ייתכן שהורי שדאגו וטיפלו - הם שליחי השטן או אויבי האל! וממתי העולם הוא שחור ולבן בין הטוב המחולט לרוע? כי הרי יש כל כך הרבה אמצע בחיים ומי זה בכלל אותו נוכל קטן שבא לספר לי על אלוהים בעוד הוא אולי כלפי חוץ שוקולד ומתוק אך מבפנים בדיוק כמו באותו הסיפור מבקש לעשות לי דבר אחר, להפריד אותי ממשפחתי מהוריי, מדרך אבותיי. כי הרי אנחנו לא בעולם של תמימות וגם המכשפה ידעה כי אם רק הסיר ומדורת האש תעמוד באמצע היער הילדים יברחו, לכן היא דאגה לבית השוקולד שיסתיר שיכסה את הפנים ובכלל שיזמין את עוברי האורח לבפנים.

 

הייתי שם בתוך הכת המשיחית שמעתי את הסיפורים עברתי את החוויה את אותן בדיות הזויות על 200 המשפחות ממאה שערים המאמינות בישו, אך חיות בחרדה שמה ייחשף סיפורן... כיום אני מצחקק לשמע הבדיחה על אותו ניסיון עלוב, למכור לנו מספר הגדול מכל הקהילות המשיחיות בישראל גם יחד!  כי מאתיים משפחות היא הטענה, ולא יחידים! נעשה לרגע חישוב קל: מתוך ממוצע משפחתי הקיים במאה שערים של שבע נפשות למשפחה יוצא שכ-1400 אנשים חיים בחרדה... עכשיו גם אתם צוחקים! הראו לי קהילה משיחית אחת בישראל בגודל הזה! ממתי על אלפי אנשים יש להתחבא ולהישמר? וממי? מעצמם! הרי מספר כה רב של אנשים היא קהילה בפני עצמה ולא מיעוט רדוף. השקרים וההגזמות כמעט ללא סוף חלקן הזויות וחלקן הזויות יותר ומכולן ברוך השם התפכחתי, נאורו עיני לא ידעתי שאני בכת, גם אחרי שיצאתי לא ידעתי, עד אשר התחלתי לקרוא על כתות, על מאפיינים, רק אז הבנתי היכן הייתי ומה עברתי, הבנתי שלומר לאדם שהוא נמצא בכת זו הטעות הראשונה אותה אין לעשות ולא יעזור ושום כת לא תאמר או תעיד על עצמה כי היא כת. הבנתי שלא האמונה המשיחית הופכת את המשיחיות לכת, אלא ההתנהלות ודרך הפעולה של הקהילה המשיחית הופכת אותה לכזו! הבנתי גם שזו לא הדרך ושלא כל מי שהוצג כאויב הקהילה הוא באמת כזה, הבנתי שמי שהתנגד לאמונתי בחירוף הוא דווקא זה שהייתי יקר לו מכל, וכל מה שביקש להשיג זה שאשאר ביהדותי כי זה בעצם מי שאני ומי שהיו אבותיי.


שימרו על עצמכם שלא תהפכו למשהו שהוא לא אתם! זכרו שהכת המשיחית עלולה להרוס לכם את החיים, לי היא כמעט הצליחה, ותודה לאל שהציל אותי, ודרך אגב האל הוא אחד, ולא שלוש שהם אחד! שזו תוצאה הנראית כלקוחה ממשחק כדורגל... רבותי מדובר באלוקי ישראל וכמו שידענו תמיד, כמאמינים בני מאמינים, השם אחד ושמו אחד! ושלא ימכרו לכם שילושים או נשים הרות בתולות ולא אדם שהוא אל שכמובן "לא בא להפר את התורה" אך בעצם מפר אותה בעשרות מקרים ובעצם אומר שהיא לא העיקר והייתה אומנת כלומר זמנית וחולפת.

 

מצטער ובאהבה רבה אליכם אך זה לא מה שאלוקים אומר בספרים למשה ולנביאים וגם לא לדוד בספר תהילים.

דרג את הכתבה
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
80 מדרגים
הדפס