אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

זוג של מטיפים משיחיים טוענים כי אלוהים רוצה שנכה את ילדינו

"אלוהים רוצה שנכה את הילדים" זה כנראה מה שמאמינים בני הזוג מיכאל ודבי פרל, מטיפים משיחיים מארה"ב שפיתחו שיטה חינוכית מיוחדת * קואצ'ינג לילדים בדרך הקשוחה.
26/08/2011

בני הזוג פרל חיברו יחד ספר בשם "להכשיר ילד" (To Train Up a Child) שיצא לאור כבר בשנת 1994. הספר משמש כמדריך, המסביר כיצד לאמן את הילד על מנת להפוך אותו לממושמע, דרך שימוש בכוח וגרימת כאב פיזי "סביר ומדתי".
 
הספר שהודפס בלמעלה מ-650.000 עותקים, זכה לשורה ארוכה של חסידים הנאמנים לרעיון "הורות עם מוט", המתיימר להקנות כלים להורים על מנת לחנך ולהרגיל את ילדיהם לציית להם תוך החדרת גירויים מכאיבים בתגובה להתנהגות לא רצויה. וכפי שניסח זאת מיכאל בעצמו: "גם עכברים וחולדות ניתן לאמן להגיב לגירויים."
 
לאורך כל הספר מציעים המחברים עשרות דוגמאות של השימוש בכוח "סביר ומידתי" לצורך חינוך הילד. התהליך מתחיל כבר בגיל הרך, כאשר התינוק עדיין מניק את אמו: "אחת החוויות המכאיבות במיוחד, היא זו של האמהות המיניקות, כאשר התינוק נושך את הפטמה. אשתי לא בזבזה זמן למציאת פתרון. וכשהתינוק נשך, היא משכה לו בשיער".. (צריך לחפש דרך חילופית לתינוקות קירחים).


"תבינו, התינוק אינו נענש, הוא מותנה בלבד. לאחר שתיים או שלוש נשיכות מלווות בכאב בראשו על-ידי משיכת שערותיו, הילד מתוכנת וקולט כי הנשיכה גורמת לו כאב בראש ולכן הוא נמנע מלעשות את זה שוב בעבור הנוחיות של עצמו. ההרגל לנשוך נרפא כביכול טרם הוא התחיל. זה לא צייתנות. זהו אימון למשמעת."
 
הקטע הבא, המופיעה בפרק 5 של הספר, "המוט", מעניק מבט מצמרר אל תוך הנפש של אדם הלוקח על עצמו את האחריות לפרש את התנ"ך ואת דברו של אלוהים לכאורה:
 
"ההורה מחזיק בידו (כמו מתג קטן) את הכוח לפטור את הילד מאשמה, את הכוח לטהר את נשמתו, להנחות את רוחו, לחזק את נחישותו, ולתת לו לפתוח בדף חדש באמצעות ההבטחה כי כל חובותיו שולמו ... ילד מוכה כראוי ובזמן, נרפא בנשמתו ומשוחזרת בו השלמות של הרוח ... ילד יכול להיות מוסת מן הדרך לגיהינום בזכות המכות שקיבל בישבן".
 

 
בשנה שעברה, המשיחיים קווין ואליזבת' שץ, חסידי "להכשיר ילד" הואשמו ברצח בתם המאומצת, לידיה, בת ה-7, שהוכתה למוות במהלך "אימון" לאחר שבטאה מילה באופן מוטעה בקריאת ספר לילדים. אחותה, זאריה, שגם היא הוכה קשות, סבלה מפציעות חמורות שגרמו לה בין היתר לאי ספיקת הכליות. בני הזוג שץ השתמשו במוט הלקאה של 15 אינץ' (כ-38 ס"מ) או "מתג", כהמלצת פרל, על מנת להעניק סדרה של מכות במהלך יומיים, שהותירה אחריה בת אחת מתה ושנייה כשהיא פצועה אנושות. ספרם של פרל התגלה מאוחר יותר על ידי חוקרי המשטרה בביתם של שץ. בני הזוג שץ הודו באשמת רצח, מוקדם יותר השנה במסגרת עסקת טיעון של הרגע האחרון שמנע משפט ממושך. (לדיווח התקשורתי בשפה האנגלית לחצו כאן)
 
מקרה זה, כמו גם הנחיית הורים לא שגרתית של מיכאל ודבי פרל, נמצאים שוב בזרקורי התקשורת הודות לאנדרסון קופר ורשת CNN, אשר בימים האחרונים פרסמו ראיון וידאו יחד עם בני הזוג פרל ועם מרק רמזי - התובע המחוזי של אזור ביוט שבמדינת קליפורניה. למרות שאצל רמזי אין צל של ספק כי מעשיהם של בני  הזוג שץ הושפעו ישירות מתורתם של פרל כפי שהיא מתפרסת בספרם – מדובר במקרה של אזלת יד מתמשכת, שכן הסעיף הראשון של החוקה האמריקאית מגן על זכותם של המטיפים המשיחיים שבנידון, לומר, לכתוב ולפרסם דברים איומים, ללא שיישאו באחריות בכל צורה שהיא עבור מעשיהם, כמו למשל אלו של קווין ואליזבת שץ.
 

 
בראיון ל-CNN, מר וגברת פרל הדגישו כי הם זכאים מהמקרה הטראגי של מותה של לידיה והבטיחו בפני הצופים כי שיטתם בחינוך ילדים אינה נותנת מקום להבעת כאס ו/או התעללות, אלא המדובר בשיטה רגועה, מתודית ויעילה של הלקאת ילד על הישבן עד שייכנע .
 
למרות התכחשותם הרפה של בני הזוג פרל, המשפט הבא שרשום בספר שלהם, מעיד יותר מכל על כוונתם האמיתית, כפי שהיא באה לידי ביטוי בספר: "כל הצלפה, על מנת לחזק את ההוראה ביעילות, צריכה לגרום לכאב".
 
הצהרה דומה נוספת המתארת ​​את היסודות הבסיסיים של "להכשיר ילד", נמצאת גם באתר האינטרנט שלהם: "אמיתות אלה אינן חדשות, הן תובנות עמוקות מן העולם של המחקר המקצועי, וליתר דיוק, הן אותם עקרונות שהאיימיש משתמשים בהן על מנת לאלף את הפרדות העקשניות שלהם, אותן הטכניקות שאלוהים משתמש בהן על מנת לאמן את ילדיו. עקרונות אלה פשוטים מאוד וברורים מאוד. לאחר שתבחנו אותן איתנו, תוכלו לומר, "ידעתי לאורך כל הדרך. איפה הייתי? זה כל כך ברור".
 
עבור דבי ומייקל פרל, זה פשוט מה שאלוהים התכוון.
 

 
עבור לידיה שץ בת ה-7, היה זה סוף אכזרי לחיים תמימים בידי הורים מסורים "להכשיר" אותה, ועבור אחותה זאריה, שימשו מילים אלו לעילה של סבל איום, נורא ומיותר..
 
בשם ישוע... 


עדכון 26/10/11: CNN מדווח על חשש למקרה נוסף שבו מתה ילדה כתוצאה מיישום השיטה בידי הוריה - לחצו כאן

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים