אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

אשדוד: ניצחון לרבנות בפרשת "פנינה פאי"

הרב הראשי יוסף שיינין, הצליח לשכנע את בית המשפט כי אינו מפלה לרעה את בעלת פנינה קומפורטי, בעלת הקונדיטוריה "פנינה פאי" בדרישות הכשרות רק מכיוון שהיא יהודייה משיחית
27/03/2010

בית המשפט העליון קבע ביום רביעי השבוע כי הרבנות הראשית באשדוד אינה מפלה לרעה את קונדיטוריית "פנינה פאי" בדרישות אותן היא מעמידה כתנאי לקבלת תעודת כשרות. בכך נסתם הגולל על מאבקה של בעלת הקונדיטוריה, פנינה קומפורטי, יהודייה משיחית, ברבנות הראשית באשדוד שנמשך מזה ארבע שנים ובסופו עתרה לבג"צ בטענה כי הרבות הראשית באשדוד מפלה אותה לרעה בדרישות הכשרות כיוון שהיא יהודייה משיחית.

בדיון שהתקיים השבוע קבע בית הדין בהרכב שלושה שופטים בראשות המשנה לנשיאה, אליעזר ריבלין, כי הרבנות אינה מעמידה בפני קומפורטי דרישות שונות מאלה שהיא מעמידה בפני בעלי עסקים אחרים בעיר.

להטיל פיקוח הדוק יותר

בהכרעת הדין נכתב כי "שוכנענו כי התנאים הנדרשים מן העותרת מוטלים באופן שוויוני על כלל בעלי העסקים מסוג דומה באשדוד. לפיכך לצורך כבלת תעודת כשרות על העותרת לקיים את התנאים האמורים ולהגיש בהקשר לכך את כל הטפסים הנדרשים, הכל בתוך 20 ימים מהיום" קבעו השופטים. עוד קבעו כי ברגע שקומפורטי תעמוד בתנאים הנדרשים ממנה על הרבנות הראשית להנפיק לעותרת תעודת כשרות.

ברבנות הראשית באשדוד חגגו השבוע את מה שהגדירו כ"ניצחון סוחף בבג"צ לרב הראשי יוסף שיינין". בהודעה לעיתונות שהוציאה הרבנות הראשית תחת הכותרת: "העמידה היהודית הגאה על קיום ההלכה, ניצחה לבסוף",נכתב: "יצוין כי המרא דאתרא הרב שיינין שליט"א, לא שלל מתן תעודת כשרות לעסק שבעליו מוגדר בהלכה "מומר", אלא דרש להטיל עליו פיקוח הדוק יותר, כנדרש בהלכה - דבר שנשלל בעבר על ידי בית המשפט".

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים