אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

בשורה מרה למשיחיים: הארגונים האנטי-מיסיונרים אינם קשורים לפיגוע באריאל

התקשורת סערה בעקבות הידיעה על פציעת בנו בן ה-15 של ראש הקהילה המשיחית באריאל, שחבילת נפץ בדמות משלוח מנות לכבוד הפורים התפוצצה בפניו. המשיחיים מיהרו לדווח לתקשורת כי הם משערים שיהודים חרדיים אנטי מיסיונרים ביצעו את המעשה כשהם מזכירים גם את ארגון יד לאחים.
28/09/2008

חשד: שטרנהל נפגע ע"י ארגון ימין חדש

 

מחקירת השב"כ והמשטרה עולה כי הפיגוע נגד שטרנהל בוצע ע"י מחתרת ימין חדשה שעמדה מאחורי סדרה של פיגועים בתקופה האחרונה

 

עמי בן דוד, כתב מעריב

 

ארגון ימין קיצוני החשוד כי אחראי לשורה ארוכה של פיגועים שבוצעו בשנים האחרונות הוא זה שככל הנראה עומד מאחורי הניסיון לפגוע בשבוע שעבר באיש השמאל, פרופ' זאב שטרנהל, באמצעות פיצוץ מטען צינור שהונח בפתח ביתו. חשד זה עולה מן החקירה המשולבת של היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז ירושלים והחטיבה היהודית של השב"כ.
 

בין הפיגועים המיוחסים לארגון: הנחת מטען חבלה בנקודת השיטור הקהילתי בהתנחלות עלי בנובמבר 2006. המטען נתגלה ליד השלט "סדומאים החוצה", שחובר למטען. חבלן פוצץ את המטען באופן מבוקר, שמונה ימים לפני מצעד הגאווה שנערך בירושלים.

חמישה חודשים לאחר מכן הוטמן מטען חבלה דומה בכרם סמוך למנזר בית ג'מאל ליד בית שמש. המטען פצע באורח קל טרקטוריסט שעבד על תוואי ההפרדה שבמקום.

כעבור חודש התפוצץ מטען חבלה קטן על הכביש ברחוב זרחי בשכונת רמות בירושלים. החקירה הצביעה על דמיון רב לשני המטענים הקודמים שהונחו בעלי ובבית ג'מאל.

שטרנהל: אמשיך להביע את דיעותיי

בחודש מארס האחרון החריד פיצוץ את רחוב אבנר בעיר אריאל. מטען חבלה שהוסווה כמשלוח מנות התפוצץ בידיו של נער בן 15 שמצא את החבילה בפתח ביתו. הנער נפצע קשה ועל פי החשד, מניחי המטען ביקשו לפגוע בהוריו משום שנטען כי הם יהודים משיחיים.

במשטרה ובמערכת הביטחון גוברת
ההערכה כי המטען שהונח בשבוע שעבר בפתח ביתו של פרופ' שטרנהל הוא המטען החמישי של אותה התארגנות ימין קיצוני. בבדיקה עלה כי שטרנהל קיבל איומים טלפוניים לפני כחמש שנים, בעקבות מאמרים שפרסם בעיתונות, וכן הוטרד טלפונית בחודשים האחרונים.

במשטרה בודקים עתה
את הכרוזים שנמצאו בסביבת ביתו של שטרנהל, בהם הוצע פרס של 1.1 מיליון שקל למי שיפגע באנשי "שלום עכשיו". עוד בודקים במשטרה ידיעה שהופיעה באתר "הימין האמיתי" וגם בה היה איום לבצע פיגוע באנשי "שלום עכשיו". אנשי האתר פרסמו הבהרה לפיה מדובר במסר שהושתל באתר בזדון ולא נכתב על ידי מנהלי הפורום.

שטרנהל שוחרר בסוף השבוע מבית החולים והבהיר: "אמשיך להביע את דעותיי על המציאות הקשה".
לפרופסור
אין ספק מאיזה צד הגיעו מניחי המטען: "ברור שזה בא מכיוון הימין הקיצוני. זה יכול להיות מטורף בודד, ארגון, שלושה אנשים או יישוב שלם, שהחליט לסגור חשבון כזה או אחר".
 
בהכנת הידיעה השתתפה רוני מלול

בואו לדבר על זה בפורום

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים