אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מה עשו פיילין וראש ארגון משיחי באותה כנסייה?

6/09/2008
החמאס והמשיחיים מסכימים: היהודים אשמים!
החמאס והמשיחיים מסכימים: היהודים אשמים!

האם שרה פיילין טובה ליהודים? תלוי את מי שואלים. בימים אלה מתנהלים קרבות דוא"ל בין היהודים הדמוקרטים והרפובליקנים לבין התקשורת. אלה מכפישים ואלה מהללים. השאלה המרכזית שמעסיקה את יהודי אמריקה היא אם פיילין תמכה בתנועת היהודים המשיחיים.
 
היהודים הרפובליקנים חוששים כי החלטתו של המועמד לנשיאות ג'ון מקיין לבחור במושלת אלסקה לא תתקבל באהדה בקרב רוב היהודים, ובעיקר במדינת פלורדיה החשובה. לכן השמועות כי פיילין, הנוצרית האדוקה, תמכה בארגון המשיחי "יהודים למען ישו" מעוררים דאגה גדולה במפלגה.
 
הסנאטורית הילארי קלינטון תצטרף ביום שני למסע הבחירות של יריבה לשעבר בפריימריז, הסנאטור ברק אובאמה. המועמד הדמוקרטי לנשיאות לא חשב פעמיים לפני שהחליט לשגר את קלינטון לדרום פלורידה כדי לחזר אחר הקול היהודי.
 
חשיבות המאבק על תמיכת היהודים באה לידי ביטוי בהכנות שקיבלה פיילין לקראת נאום ההכתרה שלה בוועידת המפלגה הרפובליקנית. באותם ימים חשובים, שבהם פעלו אנשיו של מקיין להכין את מושלת אלסקה לטבילת האש הלאומית שלה, קיבלה פיילין "קורס" מזורז מג'ו ליברמן. הסנאטור היהודי דאג לצרף לקורס את ראשי השדולה היהודית למען ישראל (איפא"ק).
 
אחד העימותים הקשים בקהילה היהודית בארה"ב נסוב סביב דיווח הגורס כי פיילין פגשה לאחרונה את ראש ארגון "יהודים למען ישו", דיוויד בריקנר. על-פי הדיווח, פיילין ישבה בכנסייה לפני כמה שבועות ושם פגשה את בריקנר, הפועל להמיר דתם של יהודים לנצרות. בריקנר טוען כי הסיבה לפיגועים במזרח התיכון נובעים בחלקן מכך שהיהודים אינם מוכנים לקבל את ישו.
 
דובר מטה מקיין, מייקל גולדפרב, הבהיר לסוכנות הידיעות היהודית JTA שפיילין כלל לא ידעה שבריקנר עומד לדבר בכנסייה באותו יום וכי היא אינה שותפה לעמדות שלו.
 
 
"מלכת היופי שהפכה למלכה"
 
אמונתה של פיילין מלהיבה במיוחד את הבסיס האוונגליסטי של המפלגה הרפובליקנית. העיתון "וושינגטון פוסט" ראיין את הכומר לשעבר של פיילין, שסיפר כי לאחר בחירתה לתפקיד מושלת אלסקה ב-2006 היא שלחה לו דוא"ל וביקשה עצה רוחנית. 

 

הכומר פול ריילי ציין כי "היא ביקשה דוגמאות מהמקרא של מנהיגים גדולים ורצתה לדעת מה היה סוד מנהיגותם". ריילי הציע למושלת הטרייה לקרוא את מגילת אסתר, משום שמדובר ב"מלכת יופי שהפכה למלכה". הוא הוסיף ואמר כי אלוהים נתן לאסתר כוח שהיא מעולם לא ידעה שהיה לה.
 
כלי התקשורת האמריקניים, המחפשים כל שביב מידע על המועמדת האלמונית לסגנית הנשיא, חוקרים גם את הרקע הדתי שלה. ריבוי הדיווחים על אמונתה - בהם הצהרתה של פיילין כי המלחמה בעיראק היא "שליחות אלוהית" - מעיד על כך שהמושלת רואה בספרי המקרא בסיס יציב לפעילותה ומקור השראה.
 
כנסייתה של פיילין בעיירת מגוריה ווסילה, המכונה "כנסיית המקרא", הותקפה השבוע על ידי ארגוני הומו-לסביים. זאת, לאחר שהתברר כי הכנסייה מעודדת את חבריה להשתתף בכנס משפחות באלסקה המציע "ריפוי" להומואים כדי לגרום להם להימשך לבנות המין השני.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים